sodyba Sunkmetis parodė, kad miesto žmogus dažnai tampa savo nekilnojamojo turto įkaitu dėl įvairių šilumos mokesčių, naujos tvarkos. Tuo tarpu kaime sodybos savininkas kaip gyveno, taip ir gyvena, nes sunkmetis jam pasireiškia tik mažesnėmis pajamomis.

 

Sodybos kaime šeimininkas yra tikrasis savo nekilnojamojo turto šeimininkas. Mokesčių už šilumą dažnai nėra, o pritrūkus malkų, visada galima nueiti į artimiausią mišką pasirinkti stambesnių sausuolių. Taip šiluma kaime nieko nekainuoja. Vilioja toks gyvenimas? Kraustykimės į kaimą netoli miesto. Dažnai nuvažiuoti 20-30 kilometrų iš kaimo į didmiestį užtrunka ne ilgiau, nei stovėti rytiniuose kamščiuose centre, kuro sąnaudos taip pat mažesnės, nes važiuojame ekonomišku rėžimu. Belieka tik išsirinkti tinkamą sodybą.

 

Sodybos kaime paskirtis

 

Pirmiausiai rinkdamiesi sodybą turime aiškiai nusistatyti jos paskirtį. Sodybos kaime gali tarnauti ne tik kaip gyvenamoji vieta, bet ir kaip pramogų ar poilsio vietos. Jei reikia gyventi nuolatos, sodyba turi būti gana tvarkinga su bent 40 arų žemės nedideliam daržui. jei planuojame auginti vištas, žąsis, triušius ir kitus smulkius naminius gyvūnus žemės reiktų daugiau ir daržams ir ūkiniams pastatams. Jei planuojame turėti karvutę, reikės gana didelės sodybos su atitinkamais ūkiniais pastatais ir 2-3 hektarais žemės.

 

Jei naujai įsigyjamo nekilnojamojo turto paskirtis – kaimo turizmo sodybos, būtina atsižvelgti į vietą, kurioje stovi bet kokia sodyba. Tai turėtų būti sodyba prie ežero ar upės, taip pat tose vietose, kur galima išsikasti papildomą tvenkinį. Sodyba gali būti ir visiškai sugriuvusi, nes vis tiek reikės naujai viską statyti.

 

Kartais sodybos įsigyjamos tik gyventi vasaros laikotarpiu. Tokios sodybos dažnai yra gana apleistos, tačiau tvarkingos. Jose būtina įrengti papildomas apsaugos priemones, kadangi jose nebus gyvenama nuolatos.

 

Sodybos įsigijimas

 

Namo kaime įsigijimas kartais yra gana sudėtingas, nes kaime žmonės dažnai neturi tinkamai sutvarkytų dokumentų, dalis žemės neišpirkta iš valstybės, arba priklauso kažkam kitam. Taip pat sodybos turi keletą nelegaliai pastatytų statinių, kurie pirkimo procese sukelia tik keblumų, nes paprastai nelegalius statinius reikia nugriauti.

 

Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į sodybos pardavėjus. Jei tai nekilnojamojo turto agentūra – viskas tvarkoje. Jei privatūs asmenys, reikia įsitikinti, kad būtent jie yra savininkai ir turi visus reikiamus dokumentus. Kopijos iš savivaldybės apie nuosavybę neužtenka, turite pamatyti originalą, nes kopiją padaryti galima labai paprastai.

 

Kaime žmonės viską žino apie savo kaimynus, tad vertėtų apžiūrėti namo atvykti šiek tiek anksčiau ir pasikalbėti su kaimynais apie joje gyvenusius žmones. Taip galite sužinoti įdomių dalykų apie sodybą, kurie padės derintis dėl kainos. Taip pat kaimynai gali nurodyti, kurios dar sodybos kaime yra parduodamos, tad galėsite išsirinkti iš keleto variantų arba tiesiog palyginti kainą.

 

Taip pat būtinai atkreipkite dėmesį, ar šalia sodybos yra vandens – gręžinys, miesto vandentiekis ar šulinys. Skolintis vandenį iš kaimyno galima, tačiau tai įpareigoja draugiškiems santykiams, kurie gali būti problematiški, jei kaimynai nėra labai draugiški ir atviri naujokams. Žmonės kaime nesutaria dešimtis metų, tad nenuostabu, kad atsikėlę naujakuriai gali būti nepriimami į savą ratą iš karto.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.