Ką daryti sugedus dujiniam katilui?
Turintys nuosavą būstą turi privalumą, kad patys gali reguliuoti kada prasidės ar pasibaigs šildymo sezonas. Tačiau reikia nepamiršti, kad toks autonomiškumas reikalauja nemažai investicijų ir tinkamos priežiūros, kad po intensyvaus naudojimo nenutiktų taip, kad sugedo jūsų dujinis katilas. Tad ką daryti jei jis vis dėlto sugenda?
Visų pirma reiktų identifikuoti gedimą. Dažniausiai dujinis katilas sugenda kai sutrinka termostato veikla; pradeda tekėti ar lašėti vanduo; atsiranda neįprasti dujinio katilo garsai; pradeda išsijunginėti indikatoriaus šviesa; staiga nukrenta slėgis; užšąla kondensacinis vamzdis; nebešyla radiatoriai; kai savaime dujinis katilas išsijunginėja. Svarbu nebandyti patiems ardyti dujinio katilo ir ieškoti gedimo priežasties. Geriausia kreiptis į specialistą, kuris išmano šią sritį. Sutartu laiku jis atvyks pas jus, saugiai apžiūrės ir atliks gedimo diagnostiką. Jei gedimas bus nesudėtingas, tuomet greičiausiai vietoje ir pakeis reikiamą detalę.
Tačiau jei jūsų dujinis katilas tarnauja jau ne vienus metus, tai gali būti žymiai rimtesnės jo gedimo priežastys, atsiradusios dėl korozijos ar per daug kalkėto vandens padarinių. Tuomet gali tekti savo senąjį dujinį katilą pakeisti nauju. Tai, kad prasidėjo korozijos procesai gali išduoti ir prie dujinio katilo esančios jungtys, kurios jungia katilą su vamzdžiais. Dažniausiai jau išorėje pasimato rūdžių žymės ir atsiranda drėgmė. Tai yra pirmas signalas, kad metas kreiptis į dujinių katilų meistrą, kuris įvertintų jūsų turimo katilo būklę ir profilaktiškai jį patikrintų. Bet kokiu atveju, prieš kiekvieną naują šildymo sezoną, verta atlikti šildymo prietaisų profilaktiką ir pasiruošti intensyvesnei eksploatacijai. Tai padaryti galite užsiregistravę konsultacijai pas dujinių katilų specialistus, kurie ne tik atliks profilaktinę apžiūrą, bet ir reikalingus remonto darbus: https://adma.lt/dujiniu-katilu-remontas/.