Kartais žmonės galvoja, kad pagrindinė automobilio kondicionieriaus sistemos problema – freonas, jis pasibaigė arba paseno. Servisai, aptarnaujantys šias sistemas atlieka išsamesnę apžiūra ir nustato tikslius gedimus ar trūkumus. Taigi, artėjant vasarai patikrinkite kaip veikia jūsų kondicionierius, ar jis gerai vėsina. Jeigu ne – kreipkitės į autoservisą, nes vasara be vėdinimo automobilyje gali virsti tikru pragaru.

Kaip sužinoti, koks freonas yra mano automobilyje?

Vienos rūšies freono negalima maišyti su kitos rūšies. Šiuo metu dominuoja R123a ir R1234yf rūšys. Iki 2000 metų automobiliai galėjo būti pildomi R12, tačiau dabar šis freonas yra uždraustas, nes pernelyg kenksmingas aplinkai. Dažniausiai pasitaikantis R123a, jis mažiau taršus ir pakankamai nebrangus. Naujausia rūšis – R123yf buvo pradėta naudoti apie 2016 metus, šis freonas mažiausiai kenkiantis aplinkai, tačiau jo kaina kur kas didesnė.

Norint sužinoti, kokiu freonu buvo pildomas jūsų automobilis reikėtų atsidaryti kapotą ir ieškoti ženklo su snaige variklio skyriuje. Gamintojas nurodo freono tipą ir kiekį.

Patikra prieš pildant kondicionieriaus sistemą

Ilgai graužtumėtės nagus, jeigu brangiai sumokėję už papildymą naujausiu R1234yf freonu, pavažinėję kelias savaites, suprastumėte, kad jis kažkur dingo. Atsakingai dirbančių servisų darbuotojai padeda klientams išvengti tokių situacijų ir pradžioje atlieka kondicionieriaus sistemos diagnostiką. Jos metu nustatoma:

a) atliekama slėgių diagnostika, kurios metu nustatomi sistemos trūkumai, freono kiekis, ar jo yra pakankamai.

b) tikrinamas kondicionieriaus sistemos sandarumas;

c) matuojama temperatūra automobilio viduje, nustatoma ar neužsikimšę salono filtrai;

d) ištraukiama kondicionieriaus sistemoje esanti drėgmė.

Specialistai pataria vėdinimo sistemos patikrą daryti bent kartą per 2 metus, kad ji puikiai veiktų ir mažiau diltų.

Freonas autoservise turėtų būti pildomas tik atlikus sandarumo patikrą. Kai kurie meistrai sistemas pildo su UV dažais. Jeigu freono greitai nebeliko su UV lempa galima rasti jo nutekėjimo vietas ir jas užsandarinti.

Atvažiavus pildyti kondicionieriaus į lauko stoteles, atkreipkite dėmesį į stotelių kokybę. Brangesnė įranga turi galimybę pildyti abiejų rūšių freonu, pigesnės stotelės paprastai pildo vienos rūšies. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.