Atsiradus įvairiems įbrėžimams ant transporto priemonės ar, pavyzdžiui, nublukus automobilio spalvai nuo saulės spindulių reikalingas automobilio dažymas. Šis procesas vienas iš svarbiausių, tad jis reikalauja kruopštumo ir profesionalumo, kurį turi kiekvienas kvalifikuotas meistras, kuris remontuoja automobilius. Šiame straipsnyje įvardinsime kokie yra privalomi žingsniai dažant automobilius, norint pasiekti puikų rezultatą. Taip pat atskleisime kaip parenkama spalva automobilio dažymui.

Automobilių dažymas – kokie privalomi žingsniai, norint pasiekti puikų rezultatą?

  • Automobilio geometrija – nors ir atrodo, kad šie du dalykai neturi tiesioginio ryšio, tačiau automobilių dažymas turėtų prasidėti nuo jų geometrijos patikrinimo. Galbūt kažkuri kėbulo detalė yra išsilenkusi ar pasislinkusi? O gal dalies jos nebėra? Tokiu atveju, prieš pradedant ruošti automobilį dažymui, reikėtų atkurti originalią transporto priemonės formą.

 

  • Senų dažų pašalinimas – labai svarbu kruopščiai ir sąžiningai abrazyvinėmis medžiagomis pašalinti visus iki šiol buvusius automobilio dažus iki pat blizgaus metalo. Taip pat reikėtų neužmiršti ir neišvengiamų rūdžių pašalinimo specialiomis priemonėmis, kad automobilių dažymas būtų kokybiškas.

 

  • Glaistymas – jeigu automobilio detalės buvo pažeistos ir jas teko atstatyti, tai yra didelė tikimybė, kad metalas nebus idealiai lygus. Tokiu atveju, norint išlyginti ruošiamą dažymui paviršių, rekomenduojama automobilį glaistyti kietuoju glaistu. Kruopščiai nuglaistytas paviršius taps pastebimai lygesnis, o padengus automobilį dažais jis atrodys kur kas dailiau.

 

  • Šlifavimas – kadangi dažniausiai glaistoma tik nedidelė automobilio kėbulo dalis, tai savaime suprantama, kad daugeliu atvejų detalę reikės dar kartą šlifuoti. Šis šlifavimas dažniausiai atliekamas rankomis, pasitelkiant šlifavimo popierių. Taip galima išgauti aukščiausią kokybę nenušlifuojant per daug.

 

  • Gruntavimas – dažniausiai gruntas ant transporto priemonės detalių užnešamas specialiu aparatu, kuris padeda tolygiai paskirstyti medžiagą. Gruntavimo pagalba dažymui ruošamas paviršius idealiai išlyginimas ir tuo pačiu sukuriama puiki terpė dažų sukibimui su metalu.

 

  • Lakavimas – patariama automobilį dar nulakuoti ir specialiu kietuoju laku. Taip ne tik bus užtikrinta ideali automobilio išvaizda, bet ir prailginamas dažų išsilaikymas.

 

 

Kaip parenkama spalva automobilio dažymui?

  • Specialistai ramina, kad tinkamai atlikus darbus, parinkus tinkamus automobilio dažus, skirtumas nebus matomas. Dažų spalva yra parenkama naudojant profesionalią įrangą – kompiuterį, kuris pagal kodą parenka tokią spalvą, kuri tinkama konkrečiam automobiliui.

 

  • Reikėtų nepamiršti, kad automobilio dažų kokybė turės įtakos galutiniam sutvarkytam vaizdui. Todėl norint, kad Jūsų automobilis ne tik atrodytų estetiškai, bet ir tarnautų ilgai, reikėtų dažus rinktis atsakingai ir apgalvojant.

Apibendrinant, galima teigti, jog automobilių dažymas – kruopštumo ir atsakingumo reikalaujantis procesas. Jį gali atlikti tik kvalifikuoti automeistrai. Kreipkitės į ilgametę patirtį turinčius autoservisus ir nenustosite džiaugtis savo ryškiaspalviu automobiliu ilgus metus!

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.