Siekiant kuo sklandesnio logistikos proceso ir paslaugų aiškumo, visi kroviniai skirstomi į pilnus ir dalinius. Dalinių krovinių grupei priskiriami nedideli kroviniai, kurie nesudaro pilno gabenimui skirto  transporto užimtumo. Dažniausiai tokie kroviniai jungiami į pilnus ir transportuojami suskirsčius juos pagal gabenimo kryptis. Tuo tarpu pilni kroviniai, dar vadinami ftl sutrumpinimu, gabenami atskirai, skiriant vienam kroviniui visą transporto priemonę. Ką reikia žinoti apie juos ir jų gabenimą?

  • Maksimalus krovinio svoris

Maksimalus leistinas pilnų krovinių svoris gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo vežėjo nuostatų ir gabenimui naudojamų transporto priemonių. Tačiau dažniausiai iki 25 t svorio krovinys be problemų telpa į pilniems kroviniams gabenti skirtą transportą.

  • Naudojamas transportas

Pilni kroviniai dažniausiai gabenami vilkikais, tentinėmis standartinėmis ir „mega“ puspriekabėmis. Esant poreikiui, kai kurios logistikos įmonės teikia ir gabenimo autocisternomis ar šaldytuvais paslaugas.

  • Gabenimo procesas

Kadangi vieno užsakovo pilnam kroviniui skiriama visa transporto priemonė, krovinys gabenamas tiesiai iki pristatymo vietos viena transporto priemone. Tokie kroviniai neperkraunami ir  nesandėliuojami, išskyrus tuos atvejus, kai to pageidauja krovinio savininkas.

  • Pristatymo vietos

Pilni kroviniai gabenami tiek Lietuvoje, tiek  už jos ribų. Šis gabenimo būdas ypač paplitęs vietiniams krovinių gabenimams, nes tos pačios šalies teritorijoje kroviniai, kurie nėra rūšiuojami ar perkraunami, pristatomi itin greitai.

  • Kaina

Pilnų krovinių gabenimo kaina labiausiai priklauso nuo krovinio svorio ir gabenimo atstumo. Kainai taip pat įtakos turi ir kiti rodikliai, tokie kaip krovinio specifika ir pan. Pavyzdžiui, specifinio ar temperatūrinio krovinio, kuriam reikalingos tam tikros gabenimo sąlygos, transportavimo kaina bus šiek tiek didesnė.

Renkantis įmonę, kuriai patikėsite pilno krovinio gabenimą, atkreipkite dėmesį į jos patirtį šioje srityje. Tarp Lietuvos vežėjų galima rasti geras  rekomendacijas ir patirtį turinčių logistikos įmonių, kurios puikiai atlieka savo darbą.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.