žiedas

Deimantiniai auskarai yra būtinas elegantiškos moters atributas. Tinkamai parinkti papuošalai suteikia žavesio ir pasitikėjimo savimi. O papuošalai su brangakmeniais niekada neišeina iš mados. Aptarkime, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis tobulus auskarus su deimantais.

Ką reiškia deimanto spalva?

Pirmasis elementas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra deimanto spalva. Patys geidžiamiausi ir kartu brangiausi yra bespalviai akmenys. Šioje skalėje naudojamos abėcėlės raidės nuo D (bespalvis) iki Z, nes spalvos sodrumas didėja. Spalvos intensyvumas nustatomas lyginant analizuojamą deimantą su etaloniniu akmeniu. Be baltų deimantų, gamtoje randama geltonų, rausvų, mėlynų, oranžinių ir juodų deimantų. Kuo daugiau spalvų turi deimantas, tuo žemesnis jo įvertinimas. Išimtis – neįprastų spalvų, pavyzdžiui, mėlynos ar rožinės, turintys deimantai, kurie į klasifikavimą neįtraukiami.  

Deimantai su aukščiausiu įvertinimu nebūtinai yra geriausias pasirinkimas perkant auskarus. D/E/F klasės deimanto įsigijimo kaina yra labai didelė. Auskaruose esantys akmenys yra maži, o vidutinė žmogaus akis negali atskirti, ar papuošale esantis deimantas yra aukščiausios kokybės ar spalvos. Todėl, nusprendus pirkti auskarus, patartina rinktis žemesnės klasės akmenį. H-J spalvą turintis brangakmenis atrodys taip pat gerai, kaip ir aukščiau įvertinti akmenys. To dėka sutaupysite pinigų.

Kokio grynumo turėtų būti auskarai su deimantais?

Kaip ir bet kuris brangakmenis, deimantas turi vidinių žymių, kurios vadinamos inkliuzais, ir išorinių žymių, arba defektų. Nuo jų priklauso deimanto vertė. Brangiausi akmenys yra tie, kurie priskiriami nepriekaištingos kokybės kategorijai ir neturi jokių trūkumų. 

Perkant deimantinius auskarus neverta permokėti ir rinktis gryniausią akmenį. Kaip ir deimanto spalvos atveju, turime reikalą su nedidelio dydžio brangakmeniu. Todėl verta pagalvoti apie žemesnės kategorijos deimantą, kurio priemaišos plika akimi nepastebimos, o kaina gerokai mažesnė.

Kokio tipo auskarus rinktis?

Išsirinkus deimantą, ne mažiau svarbu išsirinkti tinkamą auskarų tipą. Populiariausias pasirinkimas yra smeigtuko tipo auskarai. Čia deimantas yra įrėminamas ir apsupamas metalinėmis juostelėmis. Kad ir kokius auskarus pasirinktumėte, įsitikinkite, kad jų konstrukcija yra tvirta.

Iš kokio metalo turėtų būti pagaminti auskarai?

Paskutinis veiksnys yra medžiagos, iš kurios bus pagaminti auskarai, pasirinkimas. Tinkamo metalo pasirinkimui įtakos turi daugybė elementų. Be estetinių tam tikros medžiagos savybių, taip pat verta atsižvelgti į jos ilgaamžiškumą – ar metalas lengvai lankstosi, ar lengvai braižosi, kai papuošalai naudojami. Mūsų organizmo alerginė reakcija taip pat vaidina svarbų vaidmenį perkant tinkamą metalą.

Dažniausias pasirinkimas – geltonojo, baltojo arba rausvojo aukso auskarai su deimantais.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.