paskolaNedidelės įmonės plėtrai įgyvendinti dažnai renkamasi verslo paskola be užstato. Nusprendus skolintis patariama neskubėti, įsivertinti, kokioje stadijoje įmonė yra, kokios rizikos gresia. Specialistų nuomone, besisteigiančių verslų, ieškančių finansavimo, dažnas trūkumas tas, kad yra idėja, tačiau nėra plano, kaip ją įgyvendinti. Patariama kreiptis į partnerius, kurie padės parengti verslo planą ateičiai. Geras verslo planas turėtų atsakyti į klausimus:

Kokią veiklą numatoma vystyti?

Paimkime pavyzdį – numatoma plėsti gėlių salono veiklą. Pradžioje gėlių dekoracijomis buvo puošiamos šventės vietos, tačiau savininkas nusprendė atsidaryti pastoviai veikiantį gėlių saloną Klaipėdoje. Jis turi paskaičiuoti, ko prireiks ir kokie bus kaštai:

Kokioje vietoje bus parduotuvės patalpos, kiek kainuos jų nuoma?

Kur bus laikomos gėlės, galbūt reikalinga vėsi patalpa ar šaldytuvai, kita įranga, kiek tai kainuos?

Ar bus samdoma pardavėja, ar reikalingos buhalterio paslaugos?

Kokia ir kokio dydžio reikalinga paskola?

Skolinantis mažesnėmis sumomis, geriausias variantas – verslo paskola be užstato. Kreipiantis į finansavimo įmones, tokią paskolą galima gauti greitai, nes nereikalinga turto įvertinimo procedūra. Verslo paskolai be turto užstato dažniausiai reikalingas laidavimas.

Paskolai su užstatu reikės turto, kurį galima įkeisti, o skolinimosi procedūra užtruks ilgiau, tačiau įkeitus vertingą nekilnojamą turtą, galima tikėtis didesnės sumos kredito.

Kada atsipirks investuoti pinigai?

Savininkas, įvertinęs, kiek kainuos gėlių salono įsirengimas, turėtų numatyti per kiek laiko atsipirks investuoti pinigai su sumokėtais delspinigiais. Ekonominė situacija šalyje keičiasi, todėl labai tiksliai paskaičiuoti nepavyks, reikėtų numatyti ir ekonominį nuosmukį, mažesnį klientų skaičių nei tikėtasi. Tokiu būdu pavyks geriau įsivertinti paskolos riziką.

Koks įmonės rinkodaros planas?

Tai svarbi plano dalis, kurios įgyvendinimas padės pritraukti didesnį klientų srautą.

Nusprendus, kad įmonei tikrai reikalinga verslo paskola be užstato, reikėtų pasirinkti kreditorius. Įmonėms, kurios turi skolų, laiku neatsiskaito su tiekėjais gauti paskolą bus tikrai sudėtinga. Taip pat svarbi besiskolinančio verslininko asmenybė. Jis turi būti patikimas ir mokėti tvarkytis su savo asmeniniais finansais. Už verslo paskolos be užstato riziką prisiima ir laiduojantis asmuo. Specialistai visada pataria atsakingai skolintis ar laiduoti, kad išvengti gilių ir skaudžių finansinių duobių.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.