Atvykus į  vietą, kurioje parduodamos tam tikros prekės ar paslaugos (tai gali būti tiek maisto prekių parduotuvė, tiek ir bankas), klientas, natūralu, tikisi, jog jo turimi poreikiai bus patenkinti. Šio tikslo įgyvendinimui svarbu ne tik aptarnaujančio personalo kompetencija bei geranoriškumas klientų atžvilgiu, bet ir techninės galimybės. Viena iš būtinų sąlygų – tinkamai funkcionuojančios POS sistemos. Kalbant eiliniams „mirtingiesiems“ suprantama kalba, šį sudėtinga terminą galima vadinti tiesiog kasos sistema.

POS sistema privalo funkcionuoti visose vietose, kuriose už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes yra atsiskaitoma grynaisiais pinigais arba banko kortele. Ši sistema yra sudaryta iš visos eilės techninių komponentų: kompiuterio, fiskalinio bloko, aparato, skirto kasos kvitų atspausdinimui, banko kortelių bei brūkšninių kodų skaitytuvo, spausdintuvo, skenerio, svarstyklių, ekrano bei kitų priedų, susijusių su konkrečios funkcijos atlikimo specifika.

Sudėtingai skamba ne tik POS sistemos pavadinimas. Be minėtų techninių priedų, itin svarbi pastarųjų dalis – programinė įranga, galinti atlikti tiek pačias paprasčiausias, tiek ir itin sudėtingas funkcijas. Kalbama ne tik apie elementarios pirkimo – pardavimo operacijos atlikimą, bet ir, pavyzdžiui, galimybę naudoti lojalumo kortelėmis, sąskaitos, sudarytos iš kelių atskirų paslaugų (pavyzdžiui, nakvynės ir maitinimo paslaugų), galimybę darbuotojams operatyviau komunikuoti tarpusavyje (pavyzdžiui, padavėjo iš kliento priimtą užsakymą perduoda  į virtuvę) ir panašiai.

POS sistemos, kaip ir bet koks kitas daiktas, gali būti nusiperkamas, tačiau ne ką mažiau populiari paslauga – kasos aparatų ir įrangos nuoma. Kuo šis variantas verslininkams gali būti patrauklus?

  • Mažesnės išlaidos vienu metu. POS sistema, priklausomai nuo tam tikrų kriterijų, gali būti iš tiesų ne pigi, tačiau šią nuomojantis, išlaidos atrodo kur kas „draugiškesnės“. Klientui pageidaujant, mokėti galima kas mėnesį, ketvirtį ar metus.
  • Tavo daiktas – tavo rūpestis. Tuo tarpu kasos aparatų ir įrangos nuoma garantuoja, jog į nuomos kaina įeis ir profesionalus POS sistemos įdiegimas, darbuotojų apmokymas šia naudotis, operatyvi garantinė bei pogarantinė priežiūra.
  • Sugedus tam tikram POS komponentui, šios nuomotojas pasirūpins visa pakaitine įranga bei jos dalimis.

Tad POS sistemos nuoma – tikrai dėmesio vertas variantas.

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.