pinigai

 

Kai esi studentas, pats laikas pradėti mokytis ne tik sausų kolegijos, instituto ar universiteto programos dalykų, bet ir “dirbti” su pinigais. Laikas paneigti mitą, kad studentas yra girtuoklis, nuolat alkanas ir neturi pinigų, nes taip iš tikrųjų nėra (neskaitant bohemiškos sielos kelių žmonių). Studentas yra jaunas ir protingas žmogus, kuris nori ir gali išbandyti įvairius dalykus gyvenime. Kuo anksčiau jis pradės kaupti gyvenimišką patirtį, tuo lengviau jam bus ateityje. Vienas iš svarbesnių praktinių užsiėmimų gali būti paskola – studijoms arba bet kuriam nebrangiam daiktui įsigyti.

 

Kuo anksčiau studentas pradeda dirbti su pinigais, tuo turtingesnis jis išmoksta būti ateityje. Vos baigus mokyklą, iš karto susiduriama su pinigais. Ne visi studentai yra dešimtukininkai, tad atsitinka taip, kad už mokslą reikia mokėti. Iš kur gauti pinigų? Yra keletas variantų. Tas variantas, kur tėvai išparduoda paskutinį turtą iš karto atkrenta, nes geriausias variantas yra studijų paskola. Paskola studentui suteikiama labai ilgam laikotarpiui (10-15 metų) lengvatinėmis sąlygomis, tik popierizmai dideli… Gaila, ši paskola internetu dar neteikiama. Ji turi būti grąžinta kuo greičiau, nes po studijų sukūrus šeimą paskola būstui suteikiama neturint jokių įsiskolinimų.

 

Studentai vasarą dažnai važiuoja prie jūros uždarbiauti, ieško apmokamos praktikos arba stengiasi prisidurti prie turimo “biudžeto” vykdydami kitokią veiklą (ne paslaptis, kad vienas iš pagrindinių studentų verslų – kursinių ir diplominių rašymas savo tinginiams bendrakursiams). Jei tokių pajamų yra, laisvai galima pasvarstyti ir apie tokį dalyką kaip trumpalaikė paskola. Paskola internetu išduodama labai paprastai, nereikalaujant jokių pajamų išrašo iš darbovietės, tad nesunkiai galima pasiskolinti nuo 100 iki 5000 litų tam tikriems pirkiniams. Dažniausiai studijoms reikalingas kompiuteris, kuris kainuoja apie 2000 litų. Studentas lizingu jo įsigyti negali, tad trumpalaikė paskola gali būti nebloga išeitis. LED televizorius bendrabučio kambaryje gal kiek ir per drąsu, tačiau studijoms reikalingai kompiuterinei technikai pasiskolinti tikrai galima. Aišku, patartina informuoti tėvus, kad jiems nebūtų staigmena, kai reikės tą paskolą atidavinėti. Kartais pažadai, kad bus darbo ir uždarbio Lietuvoje lieka tik pažadais, tad tokio force majeure atveju turės padėti tėvai ir draugai. Patirtis su pinigais šioje vietoje gali būti ir labai skaudi, bet juk visokia patirtis naudinga…

 

Taigi akivaizdu, kad studentai neturėtų jausti pinigų trūkumo, tačiau pernelyg gobšiems būti irgi nereikia. Juk paskolas reikės grąžinti… Norimo daikto įsigijimas gali išpildyti svajones, o iš trumpalaikės paskolos nusipirktas nešiojamas kompiuteris gali padaryti iš studento antrąjį Bilą Geitsą (Microsoft įkūrėjas), Larį Peidžą ir Sergėjų Briną (Google įkūrėjai) arba Marką Zukerbergą (Facebook įkūrėjas), kurie savo milijardines imperijas pradėjo bendrabučio kambaryje arba garaže visiškai nuo nulio ir dar iš pasiskolintų pinigų.

 

Keywordai: Trumpalaikė paskola, paskola internetu, paskola būstui, paskola studentui, paskola.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.