Vejos pjovimas rudenį
Nors rudenį apstu kitų darbų, labai svarbu nepamiršti pasirūpinti kiemo veja. Nors lauke temperatūra gerokai nukrito, žolė, kad ir iš lėto, vis dar auga. Kol dar nėra didelių šalnų ir oras palankus, gali būti, kad paskutinis pjovimas bus tik lapkričio mėnesį. Tad tikrai neskubėkite statyti žoliapjovės į šoną.
Kaip pjauti veją, kad pavasarį ji džiugintų akį?
Nors lauko temperatūra pastebimai krenta, nenustokite šienauti žolės. Tik tada ji augs tanki ir graži. Paprastai rudens metu pakanka lietaus, o saulė nebedegina taip stipriai, kaip vasarą. Tad žolei drėgmės tikrai užtenka. Tokiu būdu net ir rudenį veją galima išlaikyti sodrią bei žalią.
Šienaujant veją rudenį, ypač svarbu, kad žoliapjovės peiliukai būtų aštrūs. Jei jie atšipę, žolė plėšiama, numušama, ištraukomos gyslelės, kurios sudžiūva dar būdamos ant augalo. Todėl visa veja nusėjama parudavusiais žolės galiukais. Pavasarį ir vasarą žolė auga greičiau, todėl net ir apgadinta ji sparčiau atsistato. Rudenį tokia veja atrodo išties prastai.
Artėjant pjovimo sezono pabaigai, vejapjovę reikia nuleisti kuo žemiau ir paskutinius du kartus patrumpinti veją taip, kad žolė gautų kuo daugiau saulės. Tokiu būdu žiemą žolynai neparuduoja. Optimaliausias žolės aukštis turėtų siekti maždaug 5 centimetrus. Tokio aukščio veja atrodys puikiai prižiūrėta. Nepalikite per aukštos žolės. Iškritęs sniegas prispaus stiebelius prie žemės. Taip susidarys idealios sąlygos grybeliui bei kitoms ligoms veistis.
Taip pat, nepamirškite nuo vejos pašalinti žolės nuopjovų. Po jomis gali atsirasti drėgmės, kuri labai palanki daugintis grybeliui ir bakterijoms. Sugrėbkite arba surinkite lapus bei nukritusius vaisius. Pasirūpinę, kad veja būtų švari, taip apsaugosite ją nuo pažeidimų.
Jei rudenį ir žiemą veją tinkamai prižiūrėsite, ji sulauks pavasario ir džiugins visą vasarą.