sodyba

Sostinėje ir didmiesčiuose gyventojai vis dažniau renkasi nekilnojamą turtą rajone. Vilniaus rajone ir 50 km spindulių aplink pasiūlymų parduoda sodybą vis mažiau. Laimingieji įsigiję apleista sodyba imasi griovimo ir statybos darbų bemaž iškart kai tik pasirašo sutartį.

Nuo ko pradėti senos sodybos tvarkymo darbus? Kiemoprojektai.lt specialistai visų pirmiausia gerai pagalvoti ir apsispręsti kokio dydžio sklypo jums reikia kasdieninės reikmėms. Paprastai sodybos būna mažiausiai 50 arų o toks sklypas jau laikomas didelių nes mieste puikiai poreikius patenkina ir 6-8 arų sklypas. Atsakykite sau į klausimus, kiek erdvės jums reikia, ar norėsite pjauti žolė kai atvažiuosite ilsėtis, ar turėsite kur saugiai laikyti traktorių žoliapjovė ar žoliapjovė robotą.

Dar vienas aktualus klausimas kaip aptversite tokį didelį plotą, ar būtina atsiriboti nuo kaimynų, ir gamtos. Tvora, vartai yra brangi investicija o pigių variantu ne tiek ir daug. Galima sodinti tankis gluosniu tvora arba metalinius kuolelius ir vielos tinklą apsisaugoti net tik pašalinių žmonių vaikščiojimo bet ir nuo gyvūnų žiemos metu. Stirnos ir kiškiai gali sunaikinti jaunus vaismedžius ir vaiskrūmius. Po šių pasiruošimo darbų seka realus vargai. Sklypą būtina išlyginti jei tai trukdo vaikščioti ar važinėti automobilį, akmenis jei buvo senas rūšys ar pamatai reikia iškasti su ekskavatorių kad ateityje netrukdytų kitiems statybos darbams. Senų medžių, vaismedžių kelmus nerekomenduojama palikti žemėje, neužtenka nupjauti nes tose vietose dar ilgai negalėsite nieko sodinti ir statyti nes trukdys akmenys žemėje. Jei aplink yra dirbami laukai būtinai patikrinkite vandens kokybė, gali paaiškėti nemalonus dalykai, vanduo nuo trąšų užsitęsia nitratais ir kitais cheminiais junginiais. Viena iš išeičių – įsirengti gilų gręžinį.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.