Kaip dažnai turėtų būti atnaujinama medicininė knygelė?
Tai savotiškas dokumentas, kuris reikalingas norint užtikrinti saugų darbą ir tai, jog žmogaus sveikata yra tinkama jam atlikti. Todėl visiems dirbantiesiems neišvengiamai teks periodiškai tikrintis sveikatą bei atnaujinti informaciją apie ją. Tą daryti privalumo kas dvejus metus. Žinoma, gali būti ir tam tikrų išimčių, kada prireiks dažnesnių patikrinimų, bet tai jau išimtys. Aišku, niekur nedirbant tokios informacijos atnaujinti neteks. Tačiau tuomet prieš darbinantis reikės apsilankyti gydymo įstaigoje ir gauti sveikatos specialistų patvirtinimą, jog galima pradėti dirbti konkretų darbą. Ir toks patvirtinimas galioja dvejus metus. Net jeigu per tą laiką keičiate darbo vietą, tačiau iš esmės nesikeičia rizikos faktoriai darbe.
Kur reikėtų kreiptis dėl tokio patikrinimo?
Pati medicininė knygelė gali būti išduoda darbdavio arba įsigyta savarankiškai. Kai kuriais atvejais ją pakeisti gali ir speciali forma. Tačiau tokio varianto rinktis nerekomenduojama. Kadangi šis dokumentas gali žymiai greičiau pasimesti. O jį arba knygutę pravartu išsaugoti bent jau dvejus metus, tiek, kiek galioja ji pati. Dėl sveikatos patikrinimo galima kreiptis į polikliniką arba praktiškai bet kurią privačią kliniką, kur yra teikiama tokia paslauga. Tuo labiau, kad yra netgi vietų, kurios specializuojasi būtent šioje srityje. Ir visai nesvarbu, kur apsilankysite. Kadangi visais atvejais gydytojo išvados bus galiojančios.
Ar reikalinga kažkokia informacija iš darbdavio?
Dažniausiai būtent darbdavys yra suinteresuotas, jog dirbantys arba dar tik darbą pradėsiantys žmonės būtų pasitikrinę sveikatą. Kadangi kitu atveju jie teisiškai negali atlikti savo darbo funkcijų. Todėl kartais ir medicinine knygele yra išduodama paties darbdavio. Nors neretai ją tenka įsigyti ir savarankiškai. Tačiau tai tikrai nepareikalaus didelių išlaidų, kadangi tokia knygutė gali nekainuoti nė Euro. O tuomet jau darbdavys turi joje pateikti informaciją apie rizikos faktorius, su kuriais tenka susidurti darbo metu. Aišku, šią informaciją galima susižinoti ir savarankiškai pagal darbo specifiką, tačiau tikrai nebūtina vargintis. Kadangi darbuotojui lieka tik sveikatos patikrinimas, jog galėtų pradėti arba tęsti savo darbą.