Kai įmonės plečia savo įsipareigojimus nuotolinėms darbo jėgoms, jos taip pat turi rasti būdų, kaip apsisaugoti nuo didesnio kibernetinių atakų pavojaus. Organizacijų perėjimo prie skaitmeninės verslo aplinkos greitis sukėlė naujų ir unikalių iššūkių su kuriais tenka kasdien susidoroti, norint apsaugoti gyvybiškai svarbią ir niekur neskelbtiną verslo informaciją. Šiame straipsnyje aptarsime, kokių priemonių gali imtis įmonės, siekdamos sumažinti kibernetinių atakų riziką.

  1. Išsami stebėjimo sistema

Kiekvieno verslo savininkas turėtų užtikrinti, jog būtų stebima ir registruojama visa naudojama programinė įranga. Tokia pažeidžiamumo patikros sistema, kaip, pavyzdžiui, Gytpol stebi ir aptinka įvairias saugos problemas ir tam tikrus pažeidimus. Taip pat tokia programa pašalina neskelbtiną informaciją iš bet kurio nebenaudojimo įrenginio ir atjungia įrenginius nuo tinklo. Dar vienas stebėjimo sistemos privalumas – aptinka ir praneša apie nesaugius slaptažodžius, kurie gali būti pažeisti. Sistema gali būti įdiegta bet kuriame išmaniajame įrenginyje.

Tokios sistemos, kaip Gytpol padeda organizacijoms išspręsti svarbiausius  IT saugos ir IT administratorių klausimus. Čia daugiausiai dėmesio yra skiriama saugumo rizikai, kurią sukelia neteisingos konfigūracijos.

  1. Tinklo ir duomenų saugumas

Operacinės sistemos ir saugos programinė įranga turėtų būti automatiškai atnaujinamos, kad būtų pašalinti visi saugos trūkumai, todėl svarbu, kad kompiuterio naudotojai visada atkeiptų dėmesį į raginimus atnaujinti išmaniuosius įrenginius.

  1. Saugūs slaptažodžiai

Norint apsisaugoti nuo kibernetinių atakų įmonėse taip pat yra rekomenduojama nesaugius, trumpus slaptažodžius pakeisti slaptažodžių frazėmis, ypač paskyrose, kuriose yra saugoma svarbi ir slapta verslo informacija. Saugus slaptažodis turėtų bent 14 – os simbolių ir susidėti iš didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių derinio. Slaptažodis taip pat turėtų būti nenuspėjamas – tai reiškia, jog žodžiai ar frazės turėtų būti unikalios ir nesusijusios su kitur naudojamais slaptažodžiais.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.