Galvų medžioklės principu atliekama vadovų paieška pagrįsta konkretaus kandidato pritraukimu į jūsų įmonę. Šis metodas reikalauja derybinių įgūdžių, patirties vadovų pritraukimo srityje ir išmanymo kaip vyksta šis procesas. Dėl šių priežasčių galvų medžioklė dažnai patikima šios srities specialistams. Vadovų paieška pradedama nuo tinkamiausių kandidatų suradimo. Atskleisime, kur ir kaip jie dažniausiai ieškomi.

Konkurentų aplinka

Jūsų verslo aplinkos konkurentai, stovintys vienu laipteliu aukščiau už jus, yra geriausias įrodymas, kad jiems vadovauja tikrai aukšto lygio vadovas. Tad dažniausiai galvų medžioklės vadovų paieška pradedama analizuojant konkurentų vadovus. Jei jie atitinka reikalavimus, o jūs galite pasiūlyti geresnes darbo sąlygas ir patrauklesnį atlyginimą, konkurentų įmonės vadovą drąsiai įrašykite į galvų medžioklės taikinių sąrašą.

Verslo konferencijos/ renginiai

Kai vadovų paieška atliekama galvų medžioklės metodu, tikimasi rasti ne eilinį, bet aukščiausio lygio vadovą. Tokie patyrę verslo lyderiai dažniausiai skaito pranešimus verslo renginiuose ar konferencijose. Tad tai yra ideali vieta užmegzti su jais kontaktą ar praplėsti verslo pažinčių ratą ieškant potencialių kandidatų.

Profesionalia galvų medžiokle užsiimančių įmonių duomenų bazės

Kai vadovų paieška patikima šias paslaugas teikiančiai įmonei, nereikia ne tik patiems ieškoti kandidatų, bet ir dalyvauti derybų bei kituose procesuose. Tokiu atveju yra aptariami lūkesčiai būsimam vadovui ir įmonė ieško tinkamo kandidato savo duomenų bazėje. Jei šiuo keliu jo rasti nepavyksta, vadovų paieška organizuojama kitais kanalais. Radus galimus kandidatus jie pristatomi paslaugų užsakovui ir po jo sprendimo pradedamas kandidato pritraukimo etapas.

Žinomos ir vardą pelniusios įmonės

Tai, kad įmonė yra pirmaujančiose pozicijose savo srityje, o jos vardas žinomas šalies mastu, paprastai yra vadovo nuopelnas. Jei vadovų paieška orientuojama būtent į verslo aukštumas pasiekusius kandidatus, jų ieškokite lyderiaujančių įmonių tarpe. Sudaryti jų sąrašą galite paprasčiausiai pasinaudodami internete prieinama informacija ar specializuotomis paslaugomis, kai galima užsisakyti ataskaitą apie įmonę.

Tinkamų vadovų paieška nėra pats sunkiausias galvų medžioklės uždavinys. Radus kandidatą ne mažiau sudėtinga užmegzti su juo kontaktą, vesti derybas ir pritraukti pereiti dirbti į jūsų įmonę. Tad prieš pradedant galvų medžioklę pagalvokite ar sugebėsite tinkamai įveikti visas šias užduotis ir abejojant savo jėgomis verčiau kreipkitės į profesionalias paslaugas teikiančius specialistus.

Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.