vartai

Nusprendę įsirengti kiemo ar garažo vartus, svarbiausia pasikonsultuokite su profesionalais. Kad vartai ne tik tinkamai atliktų savo funkciją, bet ir ilgai tarnautų, svarbu tinkamai pasirinkti.

Populiariausi garažo vartai yra pakeliami. Kiemo automatiniai vartai gali būti nustumiami arba varstomi. Kokius pasirinksite, kartais priklausys nuo įvažiavimo į kiemą padėties. Šioje vietoje vartų dizainas ne tiek svarbus, kiek vartų automatika, todėl dėmesį skirkite būtent jai.

Čia labai svarbu atkreipti dėmesį į vartų tipą, dydį, jų svorį, nes nuo to priklausys, kokia automatika bus reikalinga. Automatikos pasirinkimas yra labai platus ne tik gamintojų prasme, tačiau ir jų techninėmis savybėmis. Galima rinktis nuo kelių šimtų kg iki kelių tūkstančių kg sveriančius vartus valdančią vartų automatiką. Pagal tai reikalinga atitinkamai įvertinti vienos ar kitos automatikos galingumą.

Tačiau ne vien tai yra svarbu. Kalbant apie kiemo vartus, būtina atkreipti dėmesį į tai, kokiu temperatūriniu režimu vartų automatika veikia. Kaip žinia, mūsų žiemos mėgsta iškrėsti įvairiausių pokštų, todėl reikia pagalvoti ir apie tai. Nebus taip blogai, jeigu gerai paspaudus šaltukui, grįžę namo negalėsite atidaryti vartų, tačiau ne taip gerai, kai negalėsite išvažiuoti iš savo kiemo.

Jeigu vartai įrengiami nuosavo namo kieme, vartų atidarymo laikas galbūt nėra toks svarbus. Tačiau jeigu tai įvažiavimas į teritoriją, į kurią automobilių srautas yra pakankamai intensyvus, reikėtų atkreipti dėmesį ir į atidarymo greičio parametrus.

Žinoma, jeigu įsirenginėjate keletą automatinio atidarymo vartų sistemų, kaip pavyzdžiui garažo ir kiemo vartus, tikriausiai norėsite juos patogiai sujungti į vieną sistemą. Todėl prieš pasirinkdami, atkreipkite dėmesį, ar tos skirtingos sistemos gali būti apjungtos.

Be to, neužmirškite numatyti avarinio vartų atidarymo galimybės, sutrikus elektros tiekimui.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.