traktoriai

Jeigu tik pamatome stambesnį ūkininką, tai ir jo kieme būtinai stovės vienas ar keli traktoriai ir visa galybė kitų technikos atributų. Juk tiek žemės, tiek ir gyvulininkystės ūkiuose darbų yra tiek daug, kad tos dvi žmogaus rankos vargiai viską nudirba. Tenka kreiptis pagalbos į technikos mašinas.

Kaip ir viskas, taip ir ūkio padargai, nuolat tobulėja. Jeigu tik matysite, kokie yra šiuolaikiniai traktoriai ir kiek ten daug įvairiausių technologijų bei inovatyvių sprendimų – tikrai nustebsite. Šiais laikais ūkininkai su malonumu dirba savo darbus, nes traktorių viduje gali būti ir kondicionierius, ir radijo imtuvas, ne vienas ekranas, kuriuose gali būti pateikiama vis kita, besidarbuojančiam reikalinga, informacija. Nebereikia nieko mintinai skaičiuoti ir derinti, viską gali atlikti šiuolaikinė technika. Modernūs traktoriai yra viena jų.

Kiek Lietuvoje yra registruotų traktorių? Šių metų statistika byloja, kad traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registre iš viso įregistruotos 303 743 mašinos. Tuo tarpu mūsų šalyje praėjusiais metais buvo įregistruoti 1 276 nauji traktoriai. Daug tai ar mažai – sunku spręsti, bet kokiu atveju reikia sutikti, kad skaičius tikrai nėra mažas. Žinoma, reikia dar turėti omenyje, kad jei ir registre priemonė egzistuoja, nebūtinai ji yra realiai naudojama. Tikrai nemaža dalis technikos gali būti pasenusi, nebeveikianti, nevažiuoti ir dėl to jos eksploatuoti nėra galimybių, o ji registre turi savo eilutę.

Nemaža dalis šių registruotų priemonių nors ir bus ūkininkų naudojamos, bet jos gali tiesiog neturi galiojančios techninės apžiūros. Tikrai ne visi savininkai laiku jomis pasirūpina, o  kartais net neturi galimybių nuvykti apžiūrai. Vis dėlto svarbu yra žinoti, kad visi traktoriai turi būti su tvarkinga bei galiojančia technine apžiūra. Kadangi kiekvienose taisyklėse yra išimčių, tai ir šiuo atveju taip gali nutikti. Daugelis pasinaudoja ta galimybe, kad jeigu transporto priemonė, kuri yra eksploatuojama uždarose teritorijose arba nedalyvauja viešajame eisme, gali būti neregistruojama. Tokiu atveju išvada viena – techninė apžiūra privaloma viešajame eisme dalyvaujančiai technikai.

Traktoriai kartais į darbo vietą gali būti vežami ant specialios platformos. Taip siekiama nesugadinti kelio dangos, ypač, kai ratai yra milžiniški. Šiuolaikiniai traktoriai išsiskiria savo galia ir funkcionalumu. Bet tai – jau kito straipsnio tema.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.