l4ktuvasSavaitgalį įvykusi šventė buvo pirmoji tokia organizuota Šiaulių savivaldybės kartu su Lietuvos kariuomene. Taip buvo paminėtos karinių aviacijos pajėgų įkūrimo 100-osios metinės. Saulėta ir giedra diena sutraukė į Zoknių aviacijos bazę dešimtis tūkstančių gyventojų ir miesto svečių. Miestiečiai prieš renginį buvo informuoti palikti savo automobilius namie ir vykti į šventę viešuoju transportu. Savivaldybės tinklapyje paskelbta informacija apie vietas kuriose bus surenkami žmonės. Deja, tik gudriausias pavyko į šventę patekti laiku.

Tik atvykę į pirmas maršruto stoteles žmonės galėjo laisvai įlipti į autobusus. Kitiems tekdavo laukti kito autobuso kurie buvo suplanuoti kas 15 minučių. Toks pilnai užpildytas autobusas vykdavo savo įprastu vingiuotu maršrutu pro miestą stotelėse palikdamas belaukiančius žmones laukti kito autobuso kuris ir vėl pravažiuodavo pilnas. Reisų valdymas buvo paliktas likimo valiai. Nepagalvota nei apie žmonių srautus piko metu nei apie autobusų optimalų panaudojimą.

Šventės prieigos buvo uždarytos, į vietą galėjo patekti tik autobusai, taksi, specialus transportas ir vip svečiai. Skubantys į šventę nesulaukdami autobusų per 30 laipsnių kaitrą žingsniavo 3.5 kilometro iki pakilimo tako kur ir vyko aviacijos šou. Gyventojai žinantys kelią prie aviacijos bazės paliko Rėkyvos soduose automobilius ir perėję geležinkelį galėjo patekti į renginį trumpiausiu keliu. Po renginio pirmosios dalies minia plūstelėję atgal į autobusų stotelę susiruošę grįžti namo tačiau autobusai kursavo kaip įprastą dieną kas 15 minučių. Grumtynės spūstyje dėl galimybės įlipti į pirmą pasitaikiusį autobusą tam kad ištrūkti iš šių spąstų atlaikė tik agresyviausi tėvai su vaikais ir pensininkai. Matydami šią sumaištį kareiviai sunkvežimiais vežė suprakaitavusius ir nusivylusius renginio lankytojus iki sankryžos kurią buvo uždariusi policija. Renginys sulaukė daug miesto gyventojų pasipiktinimo dėl transporto organizavimo.

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.