kavos aparatai

Neseniai su kolegomis pradėjome diskusiją – reikia kavos aparato įmonėje, ar ne? Vieningos nuomonės nebuvo, tad norėtųsi argumentus surašyti atskirai. Galbūt kokiai kitai įmonei pravers ir ji apsispręs teisingai.

Kavos aparatas būtinas! Ir dar kuo brangesnis!

Kavos aparatai paprastai kainuoja gana daug pinigų. Geras kavos aparatas kainuoja daugiau nei 1000 eurų, todėl jį sau leisti gali tikrai ne kiekviena įmonė. Viskas priklauso nuo to, kokia kavos gėrimo kultūra yra įmonėje. Jei kavinamės kultūringai, iš vienodų puodelių ir dažniausiai tai yra espresso kava, kavos aparatai yra būtini. Tiktai kokybiški ir ilgaamžiai prietaisai, jokių „piguvų“. Tas kavos aparato dydis priklauso nuo darbuotojų skaičiaus. Optimaliausia, kai kavos aparatas perkamas 5-10 žmonių komandai.

Kavos aparatą reikia nuomotis

Kai įmonėje žmonių dirba daugiau nei 10, jų kavos gėrimo poreikiai smarkiai prasiplečia. Tada atsiranda norai gerti ir kapučino, ir karštą šokoladą ir dar įvairiausių kitų kavos rūšių. Kai žmonių yra 10-20, įsivaizduokite, kaip atrodytų virtuvėlės plautuvė, prikrauta puodelių ir kur juos reiktų visus laikyti… Dėl to nuomojamas pastatomas kavos aparatas ir naudojamasi vienkartiniais puodeliais. Tai nelabai estetiška, be to ne itin draugiška gamtai, tačiau nuolatos veikianti indaplovė irgi prie gamtosaugos neprisideda. Kol kas tai geriausia išeitis didelėse įmonėse.

Kavos aparatas – tik svečiams

Keista, bet pasigirdo nuomonė, kad kavos aparatas reikalingas tik direktoriaus kabinete arba pas biuro administratorę, kuri paprastai prižiūri ir posėdžių kambarį. Kai ten vyksta verslo susitikimas, nešti kavą iš vienkartinių puodelių būtų nelabai smagu. Svečiams reikia pasiūlyti išskirtinio skonio kavos, o tai įmanoma tik turint normalų kavos aparatą. Jei prileisi prie jo darbuotojus, kavos svečiams gali ir nebelikti jau į dienos pabaigą…

Kavos aparatai – nereikalingi

Mažose įmonėse, kur dirba iki 7 žmonių kavos aparatai tiesiog nereikalingi. Visiškai pakanka elektrinio virdulio, nuosavų puodelių, kurie plaunami čia pat tualete ar nedidelėje virtuvėlėje. Kavos gėrimas neprisideda prie produktyvumo, o priešingai, kartais dar labiau blaško darbuotojus, kurie užuot dirbę planuoja kavos pertraukėles su paplepėjimas ir parūkymais. Jei yra individualus poreikis – prašom, užsipilkite verdančio vandens ant kavos iš SAVO pakelio ir mėgaukitės į sveikatą.

Kokios pozicijos laikosi jūsų įmonė?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.