baidarėsPlaukimas baidarėmis yra viena mylimiausių lietuvių pramogų, kasmet sutraukianti vis daugiau poilsiautojų. Baidarės pramogom yra puikus pasirinkimas praktiškai visais metų laikais. Nors ilgą laiką baidarės buvo nuomojamos išskirtinai vien vasaros sezonui, pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir žiemos plaukimai, o rudens ir pavasario iššūkiai jau tampa gražia tradicija tarp aktyvias pramogas mėgstančių poilsiautojų. Kad pati išvyka ir plaukimas baidarėmis būtų smagūs ir įsimintini, apie kelionės planavimą reikėtų pagalvoti iš anksto. Praktika rodo, kad nemaža dalis poilsiautojų baidares rezervuoja likus net keliems mėnesiams iki plaukimo dienos, todėl šių planų nereikėtų atidėlioti ir jums.

 

Užsisakykite kokybiškas baidares

Kadangi baidarių nuomos pasiūla yra išaugusi, galima rinktis iš plataus baidarių asortimento. Šiuo atveju reikėtų žinoti, kad didžiausias jūsų dėmesys turėtų būti skiriamas baidarių kokybei. Plaukdami su senomis, nepatogiomis, nemanevringomis baidarėmis ne tik negalėsite mėgautis visais kelionės privalumais, bet ir labai greitai pradėsite jausti erzinančius nugaros skausmus, ims mausti sprandą ir rankas, tokioje kelionėje gana greitai išvargsite, todėl pats plaukimas dovanos ne tokius malonius įspūdžius. Ir priešingai, jei rinksitės kokybiškas, lengvas, tvirtos struktūros ir manevringas baidares, kurios sukurtos keliautojo patogumui ir komfortui, galėsite mėgautis malonia kelione. Kitaip sakant, negailėkite investicijų kokybiškų baidarių nuomai, kadangi tai yra vienas svarbiausių įsimintinos kelionės aspektų.

 

Išsirinkite maršrutą

Būtina pagalvoti ir apie tai, kokiu maršrutu plauksite. Jei norite plaukti savaitgalį, rekomenduojame maršrutą rezervuoti iš anksto, kad išvengtumėte spūsties upėje ir būtumėte tikri, kad gausite reikalingą baidarių kiekį. Kelionės Žeimenos upe, Kiauna, Lakaja ir kitomis Aukštaitijos upėmis šiuo metu sulaukia bene didžiausio keliautojų dėmesio dėl išskirtinio kraštovaizdžio ir įdomaus maršruto, puikiai tinkančio tiek ramiems keliautojams, tiek aktyvesnes pramogas mėgstantiems poilsiautojams.

 

Pagalvokite apie aprangą

Kad kelionė būtų maloni ir patogi, pagalvokite apie aprangą ir daiktus, kuriuos imsite į plaukimą. Apranga, žinoma, priklauso nuo sezono. Jei vasaros metu svarbiausia dėvėti tai, kas nevaržo judesių, šaltu oru rekomenduojame rinktis termo aprangą, kuri neleis sušalti ir padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Visuomet turėkite atsarginių drabužių komplektą, kurį pakuokite į neperšlampamus maišus. Kelionės metu reikia turėti geriamo vandens, o jei kelionė ilgesnė, – ir ilgai negendančių užkandžių.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.