furnitura

Kartais renkantis baldus nė nepagalvojame apie tai, kokia svarbi yra baldų furnitūra. Atrodo, jog tai tik nereikšmingos detalės, tačiau iš tiesų nuo jų priklauso ne tik baldo kokybė, bet ir išvaizda. Todėl labai svarbu renkantis baldus įvertinti ir tai, kokia furnitūra jiems tiktų ir kokią geriausiai rinktis.

 

Ne viską lemia išvaizda

Ar pastebite, kad kartais vartant baldų katalogą, kai kurie visai paprasti baldai atrodo geresni už kitus vien todėl, kad jie yra su kokybiškomis rankenėlėmis, kurios suteikia subtilumo. Tai parodo, kaip svarbu yra pasirinkti tinkamą baldų furnitūrą. Ji kartais gali suteikti visai naujo stiliaus ar charakterio įprastam baldui.

 

Tačiau furnitūra – ne tik išvaizda. Svarbiausia, jog ji turi funkciją. Ji išpildo baldo funkcionalumą. Nes furnitūra nėra tik rankenėlės ar papuošimai. Svarbiausia – tai yra visi sujungimo, tvirtinimo elementai ir judėjimo mechanizmai. Pavyzdžiui, stalčiai virtuvėje nesidarinėtų be juose pritvirtintų bėgelių. Tai ir yra baldų furnitūra, kuri gal ne visuomet pastebima, tačiau baldų gamyboje ir naudojime – labai svarbi.

 

Kaip rinktis furnitūrą?

Renkantis naujus baldus daugiau dėmesio skirkite būtent furnitūrai, o ne medžiagos, iš kurios baldai pagaminti. Kartais manoma, kad šie elementai svarbūs tik renkantis vonios ar virtuvės baldus, kur yra daug judėjimo mechanizmų ir baldai dažnai turi daug tvirtinimo detalių. Tačiau iš tiesų baldų furnitūra lygiai tiek pat svarbi ir renkantis minkštą kampą į svetainę ar lovą į miegamąjį. Visais atvejais reikėtų galvoti apie tai, kad baldų furnitūra tarnautų kuo ilgiau. Pirmiausia, ji turėtų būti pagaminta iš aukščiausios klasės metalo. Šiandien populiariausias pasirinkimas – nerūdijantis plienas. Be to, reikėtų atskirai apgalvoti kiekvieną elementą ar rankenėlę ir įvertinti tvirtinimo elementus. Pasirinkus teisingai, baldai tarnaus daug metų ir su laiku nepraras savo funkcijos. Taip gali nutikti pasirinkus nekokybišką ir ilgainiui savo savybes prarandančią furnitūrą.

 

Masinės gamybos ar individualūs baldai?

Kartais klientai mano, kad furnitūrą galima pasirinkti tik užsakant baldus pagal individualų užsakymą. Tai ne visai tiesa. Šiandien ir masinės baldų gamybos pardavėjai siūlo galimybę standartinius baldus šiek tiek keisti pagal kliento pageidavimą. Todėl nesvarbu, ar renkatės baldus pas gamintoją, ar iš pardavėjo, ne pro šalį būtų visuomet pasiteirauti dėl galimybės patiems pasirinkti baldų furnitūros elementus.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.