darbas

Pradedate ieškoti naujo darbo Vokietijoje? Tačiau tai bus pirmasis kartas, kai jūs naujo darbo ieškosite užsienio šalyje, todėl nė nenumanote nuo ko turėtumėte pradėti? Tuomet pateiksime jums keletą praktiškų patarimų tam, kad darbas Vokietijoje būtų surastas kur kas lengviau ir sėkmingiau.

Būkite tikri, kad jūsų CV yra atnaujintas

Jei jus domina darbas Vokietijoje, visų pirma jūs turite būti tikri, kad jūsų gyvenimo aprašymas (CV) yra atnaujintas ir jame yra pateikiama visa informacija, susijusi su jūsų turima patirtimi, kvalifikacija, įgūdžiais ir gebėjimais. Jūsų CV bus reikalingas tiek darbo Vokietijoje ieškant įdarbinimo agentūrų pagalba, tiek ir į pasirinktas kompanijas kreipiantis tiesiogiai.

Atsižvelkite į kompanijų dydį

Jei jūs patys ieškote darbo Vokietijoje ir siunčiate savo gyvenimo aprašymą skirtingoms kompanijoms, turėtumėte atsižvelgti ir į jų dydį. Jei tai yra pirmasis kartas, kai jūs vyksite dirbti į Vokietiją ir taip pat jūsų turima darbo patirtis nėra pakankamai didelė, būtų išmintinga pradžioje orientuotis į mažesnes kompanijas. Tai gali padidinti tikimybę sulaukti teigiamo potencialių darbdavių atsakymo.

Susikurkite savo „LinkedIn“ profilį

Jei norite surasti gerą darbą Vokietijoje ir siekiate potencialiam darbdaviui sudaryti geresnį savo įvaizdį, turėtumėte pasirūpinti ir savo „LinkedIn“ profiliu. Jame reikia nurodyti savo turimą patirtį, darbovietes, kuriose dirbote, pasiekimus, kvalifikaciją ir kt. Be to, jei jūs turėsite didesnį pažinčių ratą „LinkedIn“ tinkle, tai taip pat gali rodyti didesnį jūsų patikimumą.

Pramokite vokiškai

Norint didžiausių darbo galimybių Vokietijoje, visuomet yra naudinga pramokti vokiškai. Kuo geriau mokėsite vokiečių kalbą, tuo didesnės darbo ir karjeros galimybės jums atsivers. Be abejo, galbūt jūs norite išvykti čia ir dabar, todėl neturite laiko puikiai išmokti vokiečių kalbą, tačiau tai tikrai nereiškia, kad dėl to turėtumėte sustoti ir netobulinti savo vokiečių galvos įgūdžių. Net jei jūs pirmiausia įsidarbinsite darbe, kurį dirbsite ne pagal savo kvalifikaciją, sistemingai tobulindami savo vokiečių kalbos žinias jūs galėsite ieškoti geresnio darbo, kuris geriau atitiktų jūsų lūkesčius. Todėl vokiečių kalbos mokėjimas vienareikšmiškai prisideda prie didesnių karjeros galimybių Vokietijoje.

Savo CV pritaikykite konkrečioms pareigoms

Jei jūs norite padidinti tikimybę sulaukti teigiamo potencialių darbdavių atsakymo ir būti pakviesti į pirmąjį darbo pokalbį, jūsų gyvenimo aprašymas turėtų būti pritaikytas konkrečiai pareigybei, į kurią jūs kandidatuojate. Jokiu būdu identiško CV neturėtumėte siųsti daugybei skirtingų kompanijų. Skirkite laiko ir kaskart pakoreguokite savo CV taip, kad galėtumėte atitikti darbą, į kurį jūs pretenduojate.

Kreipkitės dėl darbo, kuris jums patinka

Visų pirma jūs turėtumėte kreiptis dėl darbų, kurie galėtų jums patikti ir tikti. Emigracija nėra lengvas žingsnis. Tai yra pakankami sudėtingas gyvenimo etapas. O jei pasirenkamas darbas Vokietijoje neatitinka jūsų lūkesčių, tai gali apsunkinti jūsų apsipratimą svetimoje šalyje. Todėl pirmiausia išbandykite savo galimybes gauti darbą, kuris jums iš tikrųjų patinka. Galbūt jums nusišypsos sėkmė ir jūs atrasite puikią darbą vietą, kurioje jausitės lyg žuvis vandenyje.

Pasiruoškite darbo pokalbiui

Jūs privalote labai gerai pasiruošti darbo pokalbiui. Nuo to galiausiai gali priklausyti ir darbdavio atsakymas. Pasidomėkite, kokius klausimus yra įprasta išgirsti darbo pokalbių metu, į ką daugiausiai dėmesio yra linkę atkreipti Vokietijos kompanijų darbdaviai ir kt. Šiandien interneto pagalba galima kur kas lengviau ir paprasčiau pasiruošti būsimiems darbo pokalbiams, todėl skirkite pakankamai laiko ir būkite tikri, kad darbo pokalbio metu jausitės tvirtai ir būsite pasitikintys savimi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.