Nuo 2020 m. Lietuvoje vyksta elektros energijos rinkos liberalizavimas, kad gyventojai galėtų pirkti elektrą geriausiomis kainomis. Todėl kiekvienas gyventojas ar įmonė turi pasirinkti sau tinkamą elektros energijos tiekėją. Visgi, tie, kurie to dar nepadarė, nežino, koks elektros energijos tiekėjas yra geras ir kaip pasirinkti patikimą tiekėją.

Iki kada reikia pasirinkti?

Elektros rinkos liberalizavimo pabaiga numatyta 2022 m. gruodžio mėnesį, tad iki šio laiko visi Lietuvos elektros vartotojai turi būti pasirinkę savo elektros tiekėją. Pirmajame etape tiekėjus pasirinkti turėjo vartotojai, suvartojantys mažiausiai elektros, antrajame etape tie, kurie sunaudoja vidutinį kiekį, o paskutiniai elektros tiekėja renkasi daugiausiai elektros suvartojantys naudotojai. Jeigu pasibaigus nurodytam terminui elektros energijos tiekėjas vis dar nepasirinktas, elektra ir toliau bus tiekiama, tačiau ji gerokai pabrangs. Todėl svarbu tuo pasirūpinti laiku.

Kodėl naudinga pasirinkti tiekėją?

Svarbiausia priežastis, dėl kurios buvo pradėtas elektros energijos tiekimo rinkos liberalizavimas yra rūpinimasis klientais. Anksčiau valstybė reguliuoja elektros kainas, o elektrą visa šalis pirko iš vieno tiekėjo. Šiandien tai pasikeitė. Kiekvienas galime rinktis mums patikusį elektros tiekėją, o jie, konkuruodami tarpusavyje, gali siūlyti patrauklesnes kainas. Tai ir yra svarbiausia konkurencijos nauda, kurios buvo siekiama liberalizuojant rinką. Galutiniame rezultate daugiausiai naudos gauna galutinis vartotojas, kuris moka už elektrą patrauklią kainą ir džiaugiasi jam pritaikytu elektros planu. Todėl pagrindinė motyvacija pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją yra galimybė sutaupyti elektros energijos išlaidų.

Kaip išsirinkti geriausią?

Lietuvoje savo paslaugas klientams siūlo šeši nepriklausomi elektros tiekėjai. Kiekvienas jų, konkuruodamas, stengiasi pasiūlyti geriausią kainą klientams ir patogiausius planus, kad pritrauktų kuo daugiau vartotojų.

Jeigu nežinote, kokį elektros energijos tiekėją rinktis, skirkite laiko tam. Išanalizuokite visus rinkoje esančius tiekėjus ir palyginkite, kuo vieni gali būti pranašesni už kitus. Nors gali pasirodyti, kad daugelis jų siūlo panašias kainas, įvertinkite ne tik kainas, bet ir sutarties sąlygas. Pavyzdžiui, jeigu sutartį pasirašysite metams, sužinokite, ar norint ją pratęsti, elektros kaina padidės. Nusiųskite užklausą kiekvienam tiekėju su savo kriterijais ir informacija, o šie pateiks geriausią turimą pasiūlymą. Palyginę juos, galėsite nesunkiai išsirinkti, kuris elektros energijos teikėjas Jums siūlo patraukliausias sąlygas. Rinkitės Elektrum!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.