projektoriai

Prekių pristatymai, reklamos – tai reikalauja kūrybinių vėjų galvoje. Tačiau profesionalai geba sukurti puikų rezultatą. Štai dėmesį traukia Videoprojektai.lt parengtas BMW automobilių (7 ir 8 serijos bei X7) pristatymas. Žvelgiant į nuotraukas kyla visokių minčių. Aptarkime jas.

Estetika – vienas pirmųjų galvon ateinančių žodžių. Kaip automobilių dizaineriai stengiasi sukurti patrauklų kėbulą bei interjerą, taip ir videoprojekcijų specialistams svarbu, kad rezultatas nestokotų estetikos, kad neprimintų visiško chaoso, kad vaizdas neatrodytų lyg nesusipratimas.

Estetiką padaryti išraiškingą – šitoks uždavinys tenka specialistams. Vyksta idėjų generavimas, pasiraitojus rankoves mąstoma, dirbama, permąstoma… Kažin ar yra universalus skaičius, tinkamas apibūdinti kiekvieno projekto laiko trukmei. Vis dėlto akivaizdu, kad tai ne minutės ir ne pusvalandžio darbas.

Įdomumas

Kaip ir kiekvienas pristatymas, automobilio demonstracija turi būti vienaip ar kitaip įdomi. Veikiausiai sutiksite, kad įdomumas – subjektyvi sąvoka, bet tam tikrus principus išskirti įmanoma. Be abejo, pirmiausia kyla mintis, kad į tokį renginį atvyks žmonės, besidomintys automobiliais. Daugiau ar mažiau, bet besidomintys…

Tad viskas turėtų būti parengta taip, kad nereikėtų galvoti „nemokšiškai padaryta“. Tai susiję ir su tematikos išlaikymu. Galbūt metaforiškai tinka visokiausi variantai, net ir iš pirmo žvilgsnio nesusiję su transporto priemonėmis, tačiau iš esmės aišku, jog automobilių pristatyme nedemonstruojami kokie sportbačiai ar laikrodžiai.

Estetika

Video – tai estetika? Panašu, kad ši mintis nėra laužta iš piršto. Jei viskas kuriama bet kaip, jei neatsižvelgiama į spalvų derėjimą ir t. t., tai rezultatas tikriausiai bus panašus į chaosą. O kai apgalvojama, tada galima pasakyti, jog įgyvendinimas puikus.

Estetika neretai reiškia ir subtilumą. Čia kyla įdomus klausimas: ar svarbiau subtilumas, ar išraiškingumas? O gal šie dėmenys užleidžia vietą kokiam nors svarbesniam? Ar… abu nestokoja reikšmingumo? Būtent! Abu nestokoja reikšmingumo. Nei vienas, nei kitas.

Subtilumas gerai, bet vien tai gali nepateisinti lūkesčių, ypač jei kalba sukasi apie automobilio pristatymą (kaip minėjome pradžioje).

Naujas reklamos lygis?

Iš pastarosios pastraipos kyla dar viena mintis… Ar videoprojektai – naujas reklamos lygis? Pats žodis „video“ su reklama turi ryškių sąsajų, bet, pavyzdžiui, 3D projekcijų sprendimai, išties primena naują lygį. Ir tai nėra blogai. Kaip tik intriguoja, atrodo originaliai, priverčia ištarti, jog tai kažkas nekasdieniško.

Svarbu paminėti, kad projekcijos (ir visi šiuolaikiniai videosprendimai) praverčia ne tik reklamos sferoje. Šventės, konferencijos – pora pavyzdžių, kur dar tai realizuojama. Trumpiau tariant, aprėptis plati, galimybės irgi. Žinoma, reklamos srityje tikėtinos nemenkos perspektyvos, ypač atsižvelgiant į tai, kaip pristatomi tokie produktai kaip automobiliai (tai jau galima patvirtinti žvelgiant į renginiams sukurtų vaizdinių efektų nuotraukas). Tad laikui bėgant bus matyti progresas, tendencijų kismas.

Galima teigti, kad videoprojektai yra ne tik įspūdis „čia ir dabar“, bet ir įvairių pristatymų kultūros lygio kėlimas. Kiekvienas naujas darbas – ir iššūkis, ir progresas. Apklausus auditoriją galbūt paaiškėtų skirtingų nuomonių, bet apskritai šiuolaikinių technologijų ir gerų specialistų derinys lemia puikų rezultatą. Kitaip tariant, puikius renginius.

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.