paskola verslui

Turbūt kiekvienas svajoja, kad anksčiau ar vėliau pradės dirbti sau ir galės įkurti nuosavą verslą. Daugeliui atrodo, kad tai didžiulė laisvė ir galimybė sau pinigus uždirbti pačiam, tačiau reikėtų nepamiršti, jog drauge atkeliauja ir nemažai atsakomybių bei įsipareigojimų. Ypatingai sunku, jeigu turite puikią verslo idėją, tam reikalingą patirtį ir žinias, tačiau jus varžo finansinė padėtis. Tokiais atvejais padeda paskola verslui, kurią teikia įvairios kreditų bendrovės. Visgi jei esate nauji šioje srityje ir niekada neturėjote paskolų, pasistenkite būti itin atidūs bei viską gerai apsvarstyti. Ką daryti, jeigu jums reikalinga paskola verslui?

Turėkite planą į priekį

Jei taip nutiko, kad jums reikalinga paskola verslui, aiškiai nusimatykite tikslią sumą ir planą, kurį turėsite įgyvendinti, kad laiku grąžintumėte visas įmokas. Dažnai žmonės tik preliminariai apskaičiuoja paskolos sumą arba mano, kad visada gerai turėti kiek daugiau pinigų juodai dienai. Nepamirškite, kad už tuos papildomus pinigus juodai dienai mokėsite palūkanas, tad pasistenkite atlikti išsamius skaičiavimus. Taip pat turite aiškiai žinoti, kam paskolos pinigai bus skirti. Tai negali būti tiesiog išlaidos, nes teisingai neapsiskaičiavę vėliau nebegalėsite grąžinti įmokų ir smarkiai nudegsite. Jeigu paskola reikalinga tam, kad įsigytumėte reikiamą įrangą, pastatytumėte gamyklą, sukurtumėte internetinę parduotuvę ir pan., įsivertinkite, per kiek laiko veikla atneš pelną, kokia bus investicinė grąža ir ar ji tikrai pilnai padengs paskolą.

Tikrinkite paskolų bendroves

Dar vienas svarbus dalykas, kurį būtina atlikti, jei jus domina paskola verslui – rinkoje veikiančių kreditų bendrovių analizė. Nepulkite skolintis iš pirmos pasiūliusios ar atsitiktinai rastos bendrovės. Verčiau rinkitės patikimą, patirties turintį paslaugos teikėją. Jų skaidrumą ir metinius rezultatus galima patikrinti rekvizitų puslapiuose, ten taip pat pasižiūrėkite, ar įmonė turėjo daug bylų, skundų, pasikalbėkite su paskolas jose pasiėmusiomis įmonėmis – jos pasidalins atsiliepimais ir papasakos apie realią situaciją. Taip pat visuomet gerai įsigilinkite į taikomas sąlygas. Dažnai pasirašant sutartį atsiranda įvairių paslėptų administracinių mokesčių arba milžiniškos palūkanos uždelsus sumokėti įmoką. Tokie nesužiūrėti dalykai vėliau gali jums kainuoti labai daug išlaidų.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.