Nekilnojamo turto vertinimas – itin populiari paslauga  turto vertintojų praktikoje. Šiuolaikinėje nekilnojamojo turto rinkoje vertinimo darbai reikalingi tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Todėl nepriklausomi turto vertintojai teigia, jog jų darbas virte verda, o praktika ir operatyvumas tampa neatsiejama jų darbo kasdienybe. Taigi, ką jums gali duoti nekilnojamo turto vertinimas?

Situacijos, kai reikalingas nekilnojamo turto vertinimas

Tiems, kurie nesusidūrė su tokia praktika, gali būti gana sudėtinga suprasti – kam gi reikalingas tas turto vertinimas. Daugelis galvoja – puikiai su tuo galime susidoroti ir patys. Deja, nekilnojamo turto vertinimas kartais yra privalomas, o kartais tiesiog labai naudingas. Ši procedūra reikalinga, kai:

  • Keičiasi nekilnojamo turto savininkas;
  • Turtas parduodamas, perkamas  arba išnuomojamas;
  • Turtas įkeičiamas;
  • Turtas apdraudžiamas;
  • Turtas yra apmokestinamas arba deklaruojamas;
  • Vykdomi įvairūs teismų sprendimai ar nutarimai civilinėse bylose;
  • Įmonėms vykdomos bankroto procedūros;
  • Tai tiesiog naudinga turto vertintojų klientui.

Kaip matote, situacijų tikrai daug ir jos dar ne visos. Todėl nepabijokite to patikėti profesionalams. Objektyvus turto įvertinimas leidžia sudaryti pelningus sandorius ir išvengti bet kokių klaidų, vykdant teisinius procesus.

Nekilnojamo turto vertinimo etapai

Jeigu jau susidūrėte su poreikiu vertinti turtą, tuomet, be abejonės, turėsite praeiti visu reikalingus etapus. Paminėsime juos tam, jog paneigtume mitą, jog tai be galo  ir paini procedūra. Pirmajame etape nepriklausomi turto vertintojai bendrauja su klientu, išsiaiškina vertinimo tikslą, susitaria dėl turto apžiūros užsakovui patogiu laiku. Toliau seka nekilnojamo turto apžiūra, fotografavimas, reikalingų dokumentų rinkimas. Apžiūrai ir fotografavimui tikrai nesugaišite net pilnos dienos. Dokumentų ir kitos reikalingos informacijos rinkimo laikotarpis priklauso nuo poreikio ir, be abejonės, objekto dydžio ir sudėtingumo.

Galiausiai – vertinimo ataskaitos ruošimas ir įteikimas užsakovui. Kaip matote, jokių ilgų biurokratinių kelionių.

Papildoma informacija

Tikrai naudinga žinoti, jog nekilnojamo turto vertinimas gali būti individualus ir masinis. Individualiojo vertinimo atveju turto vertė nustatoma atsižvelgiant į jo individualias savybes. Masinio vertinimo metu vertinami daug panašumų turintys objektai. Paprastai nustatoma ne turto vertė, o jos ribos. Tikriausiai jau supratote – masinio vertinimo skaičiavimai yra paprastesni, o taikant individualų turto vertinimą atliekama išsamesnė analizė.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.