Patalpų nuoma, įrangos nuoma biurui ar tam tikroms paslaugoms atlikti yra labai natūralus ir savaime suprantamas dalykas. Kaip ir tam tikrų įrankių  ar įrengimų nuoma darbams atlikti. Tačiau šiandien, kalbant apie nuomą, materialus turtas nėra vienintelis nuomos objektas. Galbūt dar kiek ir naujas, tačiau sparčiai populiarėjantis dalykas yra personalo nuoma.

Kas gi tai yra ir kodėl tai tampa taip populiaru? Iš tiesų personalo nuoma, nors galbūt skamba kiek keistokai, tačiau yra be galo naudinga paslauga tiek darbdaviui, tiek pačiam darbuotojui. Dirbantys personalo atrankų srityje ar įmonėse vykdantys darbuotojų atrankas tikriausiai sutiks, kad surasti tinkamus darbuotojus yra kartais nemenkas iššūkis. Kartais įdarbinus darbuotoją pasirodo, kad vis tik buvo padaryta klaida atrankoje. O ir darbuotojas ne visuomet randa tai, ko tikėjosi ar kas jam buvo žadėta.

Būtent dėl šių priežasčių laikinoji personalo nuoma turi ne vieną pranašumą abiems pusėms, o darbdaviui tai dar ir leidžia sutaupyti įmonės kaštus. Nuomodamas personalą darbdavys sudaro paslaugų sutartį su tam tikra agentūra, kuri teikia personalo nuomos paslaugas. Tai reiškia, kad darbuotojas yra darbinamas toje agentūroje, o darbdavys yra tik partneris. Taip visa su darbo užmokesčiu susijusi mokestinė našta tenka agentūrai, o ne darbdaviui.

Ši paslauga labai pasiteisina ir tais atvejais, kai darbuotojo poreikis atsiranda laikinai – nuolatiniam darbuotojui išėjus vaiko priežiūros atostogų ar sunkiai susirgus. Taip pat ir tai atvejais, kai padidėja užsakymų, gamybos pajėgumai tam tikru sezono ar šventiniu laikotarpiu. Tuo metu yra ypač sunku tiek surasti norinčių dirbti laikinai, tiek darbdavys paieškoms sugaišta nemažai brangaus laiko. Būtent šiais atvejais laikina personalo nuoma gali tapti visišku išsigelbėjimu iš kritinės situacijos.

 

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.