verslas

Finansų valdymas yra susijęs su imone, su ribotu finansiniu ištekliu paskirstymu pagal finansinius sprendimus. Svarbiausia įmonių finansų valdymo funkcija- turto investicijos ir pinigų reikalingų sumokėti už šias investicijas, paieška. Vykdant finansų valdymo funkcijas, finansininkai naudoja informaciją, kurią parengia apskaitininkai. Svarbiausia finansu vadybininko veikla- finansiniai sprendimai. Finansinis sprendimas- tai sąmoningas pasirinkimas vienos alternatyvos iš daugelio galimų.

Kokių tipų būna finansiniai sprendimai?

Finansiniai sprendimai būna dviejų tipų: strateginiai ir operatyviniai. Strateginius sprendimus įtakoja susidariusi tarp įmonės ir jos ekonominės aplinkos situacija. Jeigu įmonės ekonominė situacija keičiasi, finansų tvarkytojas padaro srateginį sprendimą. Operatyviai – tai iš esmės trumpalaikiai sprendimai. Jie dažniausiai yra susiję su vidinių išteklių racionaliu paskirstymu, o svarbiausias finansinių sprendimų   bruožas yra tai, kad visi jie daromi į ateitį. Už finansinius sprendimus turi būti atsakingi konkretūs vadybininkai. Jiems yra suteikta teisė kontroliuoti kaip vykdomi planai, koreguoti pavaldinių veiksmus ir pagaliau atsiskaityti už pasiektus finansinius rezultatus.

Kuos skiriasi paskolos fiziniams bei juridiniams asmenims?

Pritrūkus santaupų didesniems pirkiniams, automobilio įsigijimui, būsto remontui dažnas fizinis asmuo kreipiasi dėl banko paskolos. Tuo tarpu juridiniai asmenys gali rinktis verslo paskolas arba turimų verslo paskolų refinansavimo paslaugą. Tam, kad fizinis asmuo gautų paskolą jis turi atitikti banko taikomus reikalavimus. Fiziniams asmenims yra teikiamos įvairių tipų paskolos. Vartojimo paskola- didesniems pirkiniams įsigyti, kelionėms, buitinės technikos, baldų, elektronikos priemonių įsigijimui. Paskola namų remontui- populiarus pasirinkimas jaunų šeimų tarpe. Finansavimas renovacijai suteikia galimybę apmokėti reikiamas įsigyti medžiagas bei specialistų atliekamus darbus. Paskola medicinos paslaugoms apmokėti taip pat išduodama fiziniams asmenims, kuri suteikia galimybę finansuoti įvairių  gydymų išlaidas, reikiamus atlikti tyrimus, vaistų pirkimą, sporto klubo obonentams ir panašiai. Juridiniams asmenims skirta paskola reikalauja nekilnojamo turto įkeitimo, paraiškas verslo paskolai gauti gali tik Lietuvoje gyvenantys asmenys, kurių įsteigta įmonė veiklą vykdo ne trumpiau nei 1 metus. Juridiniam asmeniui pritaikyta verslo paskola suteikia galimybę įgyvendinti individualius įmonės sprendimus, projektus, kuriems reikalingas finansavimas.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.