tvora

Statyti tvorą nėra sunkus darbas, kur kas sudėtingiau uždirbti pinigus tvoros statybai. Tvoros įrengimas yra vienas brangiausių darbų įrengiant naujus namus ar sodybą. Perkant tik medžiagas ir statant pačiam su šeimos narių ir draugų pagalba tvora kainuos mažiau. Sužinoti kaip statyti tvorą galima iš meistrų, internete, žurnaluose, ir mūsų rekomenduojamame tinklapyje https://stogulinija.lt/produktai/tvoros/ . Pateikiame svarbiausius faktus kuriuos būtina žinoti kaip pasiruošti ir statyti tvorą.

Pasiruošimas

Pasirinkite iš kokių medžiagų statysite tvorą pagal savo namo dizainą ir kiek šiam projektui galite skirti pinigų. Metalinė tvora tarnaus ilgiausia ir jai nebus reikalinga nuolatinė priežiūra, medinės tvoros gal ir gražesnės tačiau jas reikia perdažyti bent kas 5 metus. Prieš statant tvorą su geodezininko palydoviniu įrenginiu nustatykite sklypo ribas kad nepastatytumėte tvoros ne savo žemėje. Apsispręskite kokio pločio vartų reikia jums pagal tai kokius automobilius turite dabar ir planuojate turėti ateityje.

Darbų eiga

 

Nustačius tvoros ašis galima pradėti darbus. Pagal tvoros tipą benzininiu grąžtu išgręžkite 15-20 cm skersmens žemėje kas 2-2.5 metro atstumais. Jei tvora nepermatoma tarpus darykite kas 2 metrai. Prieš stulpelių betonavimą nudažykite antikoroziniu gruntu ir dažais bent 2 sluoksniais. Betono stiprumas turėtų būti proporcija 4 kibirai žvyro ir 1 kibiras cemento jei maišote maišykle patys arba jei tvorą montuojate iškart su pamatu galite užsisakyti jau paruošto betono iš gamyklos. Po betonavimo darbų leiskite tvorai sustingti ir sutvirtėti 1-2 savaites tuomet jau galima prisukti medines lentas, kalvio darbo segmentus. Lentos tvirtinamo prie tašo prisukto prie stulpelio jei tvora horizontali arba metalinių 2x4cm vamzdelių. Naudokite tik kokybiškus medsraigčius ir savisriegius. Dažyti tvoros lentas geriausia prieš montavimą nes tik tada geriausia padengiama lentų plokštumos ir ypač galai kurie pradeda pūti greičiausiai.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.