vinysKetinant darbuotis su viniakale, be abejo kyla klausimas – kokias vinis naudoti? Viniakalės naudojimo instrukcijoje ar ant pakuotės dažniausiai būna nurodyta kokioms vinims ji skirta. Į šias rekomendacijas būtina atsižvelgti, nes vinių, kuriems kalti viniakalė nėra pritaikyta, nesukalsite. Tačiau yra vinys, kurios dažniausiai naudojamos ir tinkamos viniakalėms. Jas ir apžvelkime.

  • Muštos vinys

Šios vinys dažniausiai gaminamos iš plieno, būna dengtos cirkoniu, pasižymi apsauga nuo korozijos. Jų privalumas – aukšta sujungimo kokybė. Šios rūšies vinys tinka vidaus ir lauko darbams.

  • Suktos vinys

Suktos vinys dažniausiai gaminamos iš anglinio plieno. Jei jos be dengiamojo sluoksnio, šias vinis galima dažyti ar padengti antikorozine medžiaga. Suktos vinys dažniausiai naudojamos vidaus darbams.

  • Reivėtos vinys

Dėl rievėto paviršiaus šios vinys pasižymi itin gera įsitvirtinimo medyje savybe. Kai kurios rievėtų vinių rūšys dengiamos karšto cinko sluoksniu, kuris sukuria apsaugą nuo korozijos net iki 100 metų laikotarpiui.

  • Keturkampės vinys

Įvairių dydžių keturkampės vinys taip pat gali būti naudojamos su viniakalėmis. Dažniausiai jos būna padengtos karšto cinko sluoksniu, tad tinkamos ir lauko darbams.

  • Vinutės

Viniakalėms skirtos vinutės tinkamos smulkiems apdailos darbams, kuomet kalimo gylis turi būti negilus. Priklausomai nuo rūšies, vinučių galvutė gali būti sukalta į medį ir jos tampa visiškai nepastebimos.

  • Kabės/ skobos

Šios smulkios tvirtinimo detalės paprastai naudojamos smulkiuose apdailos darbuose, baldų gamyboje ar remonte. Jų ilgis pasirenkamas individualiai, atsižvelgiant į tai, kokiems paviršiams jos bus naudojamos.

Vinys, kurios skirtos viniakalėms dažnai būna su vieline. Ant vielos sutvirtintas vinis patogiai ir greitai patalpinsite į viniakalę. Vinių ilgį pasirinkite atsižvelgdami į darbų specifiką. Taip pat nepamirškite pasitikrinti viniakalės parametrus, kokie vinys jai tinkami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.