Kad artimųjų kapai būtų tvarkingi ir primintų apie ten palaidotus žmones, reikia nuolat prižiūrėti kapavietę ir ją atnaujinti. Tai prasideda jau tuomet, kai pirmą kartą statomas paminklas ir formuojama kapavietė. Labai svarbu, kad paminklas būtų ne tik gražus, bet ir apgalvotas. kad ateityje nekiltų problemų jį prižiūrint. Paminklai Vilniuje gali būti patys įvairiausi, todėl pirmiausia reikėtų pradėti nuo paminklo  idėjos  sukūrimo ir plano, koks paminklas Jums reikalingas.

 

Kaip pasirinkti?

Renkantis paminklą, pirmiausia reikia galvoti apie tai, koks ji turėtų būti  ir ką turėtų simbolizuoti. Dažnai norima, kad paminklas atspindėtų žmogų, kuriam yra skirtas arba perteiktų tam tikrą žinutę. Pavyzdžiui, lašo formos paminklai simbolizuoja  gyvybę net ir po mirties, o širdelės formos paminklai išreiškia mintį, kad amžinybėn iškeliavęs artimas žmogus visuomet bus mylimas ir nebus pamirštas.

 

Pastaruoju metu populiarėja subtilūs, minimalistiniai paminklai, kurie nėra tokie dideli, kaip kažkada buvo įprasta. Su kiekvienais metais žmonės vis labiau renkasi mažesnius, tačiau stilingus paminklus. Pavyzdžiui, šiuo metu populiarūs kelių dalių paminklai. Gali būti dviejų ar net trijų dalių paminklai Vilniuje iš skirtingų akmenų, kurie ant kapavietės sukuria  dailią ir subtilią kompoziciją.

 

Renkantis paminklą, labai svarbu iš anksto numatyti biudžetą, kurį  skirsite šiam pirkiniui. Dažniausia nuo to priklauso ir galutinis pasirinkimas. Paminklų kainos priklauso nuo to, kokio dydžio paminklas, iš kokio akmens jis yra pagamintas ir kaip jį reikalinga apdirbti. Jeigu nežinote, kiek pinigų reikėtų skirti šiam pirkiniui, pasidomėkite, kokios yra šiuo metu vyraujančios kainos. Štai Monumentas.lt, gaminantys profesionalius ir patikimus paminklus, savo kataloge pateikia konkrečių paminklų pasiūlymus jau su paskaičiuota jų kaina.

 

Kaip prižiūrėti?

Paminklai Vilniuje ar kitame mieste reikalauja nuolatinės priežiūros. Nesvarbu, iš kokio akmens pagamintas paminklas, jį reikėtų reguliariai valyti ir plauti. Ilgainiui paminklą daugiau ar mažiau paveikia aplinkos veiksniai, drėgmė, besikaupiantys kapai ar spygliai. Todėl jeigu patys negalite dažnai lankytis ant kapinių, galite pasidomėti kapaviečių tvarkymu. Tai paslauga, kuri teikiama visoje Lietuvoje.

 

Kada renovuoti?

Vien reguliari kapavietės priežiūra neužtikrina, kad paminklas ant jos stovės keliasdešimt metų ir jam nieko neatsitiks. Kartais nutinka  taip, kad reikalinga kapavietes renovuoti. Pavyzdžiui, jeigu po daugybės metų paminklas ima skilinėti, nebesimato ant jo iškaltų raidžių arba tampa neįmanoma pašalinti susikaupusio purvo. Taip pat dažnai kapavietės renovuoti reikia tuomet, kai norima atnaujinti jau senus kapus. Dažniausiai senos kapavietės reikalauja daug priežiūros, nuolatinio ravėjimo. Todėl vis populiariau senus kapus dengti granito plokštėmis ir taip juos atnaujinti.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.