paminklai

Nors tradicijos, kurios apima tinkamą kapaviečių priežiūrą, kinta, tačiau normalu, kad žmonėms svarbu, kad amžinojo poilsio vieta, kurioje ilsisi mylimas žmogus, būtų tvarkinga, jauki ir net skoninga. Žinoma, kad kinta religija ir ritualai, tačiau džiugu, kad nepaisant to, tiek paminklai, tiek antkapiai bei kiti kapavietės komponentai yra kuriami labai atsakingai.

Galbūt net skiriant dėmesį smulkmenoms ir bandant suprasti, kokie paminklai galimai labiausiai patiktų tam žmogui, kuris ilsisi konkrečioje kapavietėje.

Dydžio aspektai

Pirmiausia siūlome nuspręsti dėl paminklo dydžio. Anksčiau dažniausiai būdavo pasirenkami labai dideli. Ne tik dėl to, kad dažniausiai vienoje kapavietėje ilsėdavosi ištisos giminės, tad reikėjo vietos, kur būtų galima surašyti jų visų vardus, tačiau tam tikra prasme ir dėl noro pasirodyti.

Šiuo metu požiūris yra labai pakitęs ir dažniausiai pasirenkami minimalistiniai, gana mažų matmenų paminklai, kurie nekrenta į akis ir reikalingi tik informavimui. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkimo, tačiau žinoma, kad pasirinkto paminklo dydis turi būti proporcingas visai kapavietei.

Derinama ir su kapavietės „rėmais“

Renkantis paminklus taip pat reikia nepamiršti, kad jie yra tik vienas iš daugelio komponentų, kuris yra būtinas tokioje vietoje. Dėl to visada geriausia yra vienu metu pirkti kuo daugiau skirtingų akcentų, kurie dera tarpusavyje ir padeda kurti tikrai skoningą bei jaukią erdvę.

Taigi, paminklai turi derėti su kapavietės apipavidalinimo komponentais. Jeigu jums atrodo, kad paprasčiausias pasirinkimas yra granito plokštės – tuomet, žinoma, turi stilistine prasme būti kaip ir jos.

Renkasi minimalizmą

Vis daugiau žmonių renkasi minimalizmą. Taigi, ne tik mažų matmenų paminklus, tačiau ir tokius, kurie vizualiai yra labai paprasti. Juos dažniausiai puošia tik užrašai, niekas kitas, jokios graviūros, kuris šiais laikais net vadinamos prastos skonio ženklu.

Tinkama priežiūra

Svarbu yra ne tik geros kokybės paminklai bei kiti komponentai, kurie „puošia“ erdvę, tačiau taip pat ir švara, priežiūra, kuri šiais laikais nėra reikli. Svarbiausia – geros kokybės kapavietės komponentai. Taip pat nepamirškite, kad šiuo metu itin patogu yra samdyti specialistus, kurie teikia kapavietės priežiūros darbus.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.