Plytelės – pati populiariausia vonios apdailos medžiaga. Kai ateina laikas pasirinkti plyteles voniai, susiduriama su didžiuliu pasirinkimu, todėl priimti galutinį sprendimą kartais būna labai sunku. Kad taptų lengviau apsispręsti, kokios apdailos medžiagos geriausiai tinka vonioje, rekomenduojama susitelkti tik į svarbius dalykus.

Plytelių būna įvairių formų, spalvų ir dydžių, todėl pasirinkti tinkamiausias savo vonios kambariui visada pavyksta. Šios apdailos medžiagos – ilgalaikis pirkinys, kuris su tinkama priežiūra gali tarnauti kone visą gyvenimą, todėl rinktis reikia labai atidžiai.

1.      Kokybė, kokybė, kokybė. Rinkdamiesi vonios plyteles, netaupykite. Išsiaiškinkite, ar ant pasirinktos spalvos ir tekstūros plytelių matosi kalkės, ar ne. Kai kurie naujakuriai su mielu noru renkasi juodas, blizgaus paviršiaus plyteles bet vėliau vargsta kasdien jas valydami, nes kalkės tiesiog rėžia akį. Plytelių struktūra, medžiaga ir spalva turėtų būti universali ir neapkrauti jūsų papildomais darbais.

2.      Jeigu pati vonia nėra atskira, o jungiasi prie vienos ar kelių vonios kambario sienų – aplink ją taip pat verta padaryti plytelių apdailą. Nereikės papildomai pirkti vonios sienelės – panelės, nes visą užbaigimą atliksite vienu kartu. Tai padės pilnai suderinti stilių ir funkcionalumą. Be to, aplink vonią sudėtos plytelės tikrai nepraleis drėgmės ir bus puiki apsauga.

3.      Nebūtina aklai derinti sienų plytelių su grindimis. Šiais laikais madinga eksperimentuoti. Pavyzdžiui, sienų plyteles rinktis susiliejančio dizaino, vientisos spalvos, o grindų – dėstyti skirtingai, kaip šachmatų lentą arba net rinktis rombo formas. Išmėginkite ir mozaikines plyteles – sudėjus jas į tarpus, vonios kambariui suteiksite žaismingumo. Taip pat galite išskirti pačią vonią nuo likusio kambario, pavyzdžiui, virš jos dėti smulkesnes plyteles, o ant visų kitų sienų – vienspalves plyteles. Tiesa, net ir skirtingų stilių medžiagos turi turėti bent vieną derantį elementą, tam, kad būtų išlaikoma harmoninga išvaizda.

4.      Itin mažiems vonios kambariams geriau tiks mažesnės plytelės, nes dėl per didelių patalpa gali atrodyti mažesnė, nei yra iš tikrųjų. Vienintelis mažų plytelių trūkumas – ilgesnis, sudėtingesnis ir kruopštesnis jų montavimas.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.