ventiliatoriai

Pastaraisiais dešimtmečiais namai tapo daug patogesni ir energiją taupantys dėl padidėjusių izoliacijos ir oro sandarumo standartų. Vidutiniškai šiuolaikiški namai yra daugiau nei dvigubai sandaresni, palyginti su priešpieninio būsto fondu, kuriam papildomai naudinga ventiliacija per židinių dūmtraukių kamino efektą. Be to, patalpų drėgmę reguliavo higroskopinės medžiagos, tokios kaip kalkių tinkas.

Dėl tokių didelių pastatų struktūros ir funkcijos pokyčių iškilo susirūpinimas dėl modernių ir renovuotų būstų vidaus oro kokybės (AK). Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vidutiniškai IAQ šiuolaikiniuose namuose, kuriuose yra natūrali ventiliacija per ventiliacines angas, kelia nerimą. Kadangi daugelis iš mūsų praleidžia daug laiko duryse, ilgalaikis užteršto ir deguonies trūkumo oras gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.

Kas yra rekuperacija?

Siekdami rasti tinkamą vėdinimo strategiją, vis dažniau naudojamos mechaninės vėdinimo sistemos, užtikrinančios kontroliuojamą vėdinimą. Mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu, kitaip vadinama šilumos atstatymo ventiliacija (rekuperacijos sistema) yra vienintelė vėdinimo forma, atjungianti beveik visus ventiliacijos šilumos nuostolius, kurie sudaro iki 30% būsto šildymo poreikio. Joks kitas vėdinimo būdas nėra toks nuspėjamas ir nuoseklus tiekiant reikiamą gryno oro kiekį į kiekvieną kambarį, taip pat prireikus ištraukiant pasenusį ir užterštą orą.

Palyginti su įprastomis oro kondicionavimo sistemomis, rekuperacija sunaudoja labai mažai energijos. Tai eina kartu su pirmuoju audinio metodu, pagrįstu pasyvaus dizaino kriterijais, kuris tampa vis dažnesnis, kai žmonės supranta ir supranta jo pranašumus. Palyginus su kitomis atsinaujinančiomis technologijomis, jis turi didžiausią poveikį pirminės energijos vartojimui, CO2 pėdsakui ir šildymo sąnaudoms.

Daugiau faktų apie rekuperaciją

Nesvarbu, ar tai sertifikuotas „Passivhaus“, mažai energijos vartojantis pastatas, ar renovacijos projektas, apimantis pasyvius principus, MVHR sistemos yra esminė šių projektų sėkmės dalis. Efektyvi rekuperacijos sistema sumažins šildymo poreikį nuo 35kWh / (m2a) iki 15kWh / (m2a) esant vienodam vėdinimo greičiui – palyginti su natūralia ventiliacija.
Iš to matyti, kad šilumos atstatymo iš pasenusio, panaudoto oro ir perkėlimo į gryną, tačiau šaltą orą procesas daro didelę įtaką energijos ir išmetamųjų teršalų taupymui.

Tačiau visiems moderniems būstams, net ir neskiriantiems ypatingo dėmesio energijos vartojimo efektyvumui, gali būti naudinga šilumą atkuriančiai ventiliacijai. Nors dabar jis dažniau naudojamas gyvenamuosiuose pastatuose, jis tinka ir daugeliui komercinių pastatų, kurie yra šildomi ir kuriuos reikia vėdinti.

Be energijos taupymo, rekuperacijos sistemos turi ir daugybę kitų pranašumų ir priežasčių, dėl kurių ji įgyvendinama. Gyventojai, turintys gerą rekuperacijos sistemą, puikiausią patalpų oro kokybę dažnai vertina kaip išskirtiniausią pranašumą.

Kaip veikia rekuperacija?


Rekuperacijos sistemos yra pagrįstos oro tiekimo, oro ištraukimo ir perdavimo zonomis pastato viduje. Šilumokaitis yra sistemos pagrindas, o ventiliatoriai užtikrina oro judėjimą. Daugelio sistemų kanalai nukreipiami į įvairius kambarius.

Gyvenamuose kambariuose yra gaivus oras, o šlapios patalpos ir virtuvės yra ištraukiamos nuolat.
Prieš išsiurbiant orą iš pastato, šiluma ore šilumokaičiu perduodama į gryną orą, kuris patenka į pastatą.
Iš anksto pašildytas grynas oras nuolat patenka į visas gyvenamąsias patalpas. Tokiu būdu nebereikia visiškai šildyti gryno oro, kai jis patenka į pastatą. Efektyvios sistemos paprastai kaitina šaltą lauko orą nuo 0ºC iki 18ºC, perduodant šilumą, kai ištraukiamas oras yra 20 ºC.
Ištraukiamas oras nebus pakartotinai įvežamas ar pakartotinis ciklas, taigi ištraukti mikrobai ir patogenai nebus paskleisti per sistemą.
Švelnus vėsinantis poveikis šiltuoju metų laiku pasiekiamas galimu vasaros aplinkkeliu. Aušinimo efektas yra ribotas, ir, jei saulės spinduliuotė padidina, ją turi papildyti kryžminė ventiliacija. Tačiau kai kurias sistemas galima derinti su aktyviu aušinimu („Zehnder ComfoAirQ cool“).

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.