Naujo šaldytuvo pirkimas yra labai svarbi užduotis. Jei jūs priimsite neteisingą sprendimą, turėsite su juo gyventi metų metus – galbūt net ir dešimtmetį ar net ilgiau. Žinoma, nesiekiame jūsų išgąsdinti. Tiesiog turite suprasti, kad šaldytuvas nėra vienas iš tų daiktų, kuriuos mes perkame pakankamai dažnai, todėl visuomet praverčia šiek tiek išankstinio planavimo. Šiame gide nusprendėme pateikti jums pagrindines klaidas, kurias žmonės daro pirkdami šaldytuvą.

1. Netinkamo šaldytuvo modelio pasirinkimas

Iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti, kad šaldytuvas yra šaldytuvas – juk kiekvienas šaldytuvas atlieka lygiai tą pačią funkciją. Tačiau tai tikrai nėra tas požiūris, kuriuo vertėtų vadovautis ieškant naujo šaldytuvo modelio.

Šiuolaikiniai šaldytuvai būna skirtingų tipų, dydžių, formų ir dizainų. Kiekvieno modelio šaldytuvas turi savo privalumų ir trūkumų. Kai kurių tipų šaldytuvai kainuoja mažiau, tačiau nesuteikia daugybės naudingų funkcijų. Tuo tarpu kiti pasižymi pačiomis naujausiomis funkcijomis, bet kartu yra labai brangūs ir dideli. Todėl norint įsigyti tinkamą šaldytuvo modelį, verta žinoti pagrindinius šaldytuvų tipus.

Šaldytuvas su viršuje esančiu šaldikliu

Vakaruose šaldytuvas su viršuje esančiu šaldikliu yra pripažįstamas tradiciniu šaldytuvo modeliu, kuris buvo ir tebėra naudojamas jau ištisus dešimtmečius. Tokiuose šaldytuvuose yra šviežių produktų šaldymui skirta vieta ir mažesnės talpos šaldiklis viršuje. Jei jums reikia daug vietos šaldytų maisto produktų laikymui, tokio tipo šaldytuvas nėra pats idealiausias pasirinkimas. Jie taip pat yra pakankamai įprasti buitinės technikos prietaisai, kuriuose nėra ledukų gaminimo funkcijos ar kitų daugelyje šiuolaikinių modelių esančių galimybių. Tačiau jie dažniausiai yra pigesni ir labiau kompaktiški nei kiti šaldytuvų modeliai.

PIRKITE: Jei norite sutaupyti daugiau lėšų, jums nereikia išskirtinių funkcijų ir turite mažą virtuvę.

NEPIRKITE: Jei ieškote išskirtino dizaino, daugybės vietos talpinimui ir šiuolaikinių funkcijų.

Šaldytuvas su apačioje esančiu šaldikliu

Žvelgiant į statistiką, tokio tipo šaldytuvai įprastai būna bent šiek tiek didesni nei šaldytuvai su viršuje įmontuotu šaldikliu. Šaldytuvai su apačioje esančiu šaldikliu yra įprasti Lietuvoje ir daugelyje Europos šalių. Jie yra priešingo vidinio išdėstymo anksčiau minėtam šaldytuvų modeliui, kuomet šaldiklis yra įmontuotas apačioje ir jis yra pakankamai didelis. Šiuo atveju šviežiems produktams laikyti skirta šaldymo vieta yra virš šaldiklio. Naudojantis tokiais šaldytuvais yra lengviau pasiekti šviežius produktus, kai tuo tarpu šaldytų produktų pasiekimas tampa sudėtingesnis (t.y. kaskart tenka pasilenkti ar netgi pritūpti).

PIRKITE: Jei norite daugiau vietos šaldiklyje ir norite lengviau pasiekti šviežius maisto produktus.

NEPIRKITE: Jei jums nepatinka kaskart lenktis norint pasiekti šaldytus maisto produktus.

Dviejų durų šaldytuvas

Šio tipo šaldytuvai yra pakankamai geras kompromisas. Dviejų durų šaldytuvų modeliai siūlo optimalų balansą tarp sutaupomos vietos ir papildomų funkcijų. Tokie šaldytuvai yra padalinti į dvi dalis. Šaldiklis yra kairėje pusėje, o šaldytuvas yra dešinėje pusėje. Šių šaldytuvų modelių durys yra pakankamai siauros. Ir nors maisto produktų lentynos juose yra siauresnės, jų yra gerokai daugiau nei kitų tipų šaldytuvuose, todėl yra pakankamai vietos tiek šaldiklyje, tiek ir šaldytuve. Kai kurie tokio tipo šaldytuvų modeliai taip pat siūlo ir labai išskirtines galimybes – jau nekalbant apie tai, kad didelė dalis dviejų durų šaldytuvų yra ir su ledukų gaminimo aparatu, liečiamuoju ekranu ir kitomis funkcijomis.

PIRKITE: Jei norite didesnės talpos ir naudingų modernių funkcijų arba jei jūsų virtuvė yra pakankamai nedidelė.

NEPIRKITE: Jei norite šaldytuvo, kuriame būtų papildomi skyriai greitam produktų išėmimui ar vaikams lengvai pasiekiamų skyrių, skirtų gėrimams ir užkandžiams.

Prancūziško dizaino šaldytuvas

Tai dviejų durų ir apačioje esančio šaldiklio šaldytuvo modelis. Įprastai prancūziško dizaino šaldytuvų modeliuose yra pačios moderniausios galimybės, įskaitant išmaniąsias ir internetines funkcijas bei įvairius išskirtinius skyrius. Kadangi šio modelio šaldytuvai šiomis dienomis yra labai populiarūs, jų asortimentas rinkoje yra didžiulis. Žinoma, visa tai nulemia ir didesnę jų kainą.

PIRKITE: Jei norite viso to, kas yra naujausia ir geriausia.

NEPIRKITE: Jei ieškote žemesne kaina pasižyminčio šaldytuvo modelio.

2. Pamirštama patikrinti dydį

Nepaisant to, kokio modelio šaldytuvą jūs pasirinksite, viena iš labai didelių ir dažnai pasitaikančių klaidų yra neatsižvelgimas į šaldytuvo dydį. Prieš nuspręsdami, kurį šaldytuvo modelį jūs pasirinksite, turėtumėte žinoti tikslius vietos, kurioje stovės jūsų naujasis šaldytuvas, išmatavimus. Lengviausia visą tai padaryti – išmatuojant savo seną šaldytuvą. Jei žinosite tikslius savo turimo šaldytuvo aukščio, pločio ir gylio išmatavimus, galėsite lengviau pasirinkti jūsų virtuvėje tinkantį naują šaldytuvo modelį.

Taip pat niekuomet nepamirškite išmatuoti ir įėjimą į virtuvę bei jūsų būstą. Turite būti tikri, kad šaldytuvas tilps tiek pro jūsų būsto lauko duris, tiek ir nešant jį koridoriumi ar pro virtuvės duris.

3. Neatsižvelgiama į šaldytuvo talpą

Kiekvieno šaldytuvo savininkas yra skirtingas. Todėl turėtumėte pasirinkti šaldytuvo modelį, kurio siūloma talpa atitinka jūsų asmeninius poreikius. Galbūt jūs esate pratę daug maisto produktų ilgą laiką laikyti šaldiklyje? Tuomet įsigykite šaldytuvą, kuriame yra didelė šaldiklio talpa. Tokiu atveju dviejų durų šaldytuvo modelis galėtų tikti geriausiai. Tuo tarpu, jei viskas yra priešingai – jums galėtų labai puikiai tikti prancūziško dizaino šaldytuvas.

4. Pamirštama apie spalvą ir dizainą

Naujo šaldytuvo spalva ir dizainas nėra vienos iš tų detalių, kurias būtų galima praleisti pro savo akis. Nepakanka atsižvelgti tik į šaldytuvo funkcionalumą ir galimybes – lygiai taip pat svarbu pasirinkti šaldytuvo dizainą, kuris atitiktų jūsų virtuvės interjerą ir derėtų prie kitų virtuvėje esančių buitinės technikos prietaisų, baldų ir interjero detalių.

Žinoma, tą patį galima pasakyti ir apie spalvą. Ji tikrai neturėtų būti kontrastinga ir išsiskirti iš kitų virtuvėje esančių interjero detalių. Kita vertus, jei norite, kad šaldytuvas taptų pagrindine virtuvės detale ir būtų išskirtinis (pvz., retro stiliaus), visos likusios virtuvėje esančios interjero detalės turėtų būti neutralios.

5. Pro akis praleidžiamos smulkios detalės

Dar vieni spąstai, į kuriuos yra labai nesudėtinga patekti renkantis naują šaldytuvą, yra neatsižvelgimas į smulkias detales. Pavyzdžiui, jūs galite praleisti pro savo akis tam tikras šaldytuvo interjero detales arba neatsižvelgti į tai, ar šaldytuvo durelės atsidaro lengvai, ar tam reikia didelės fizinės jėgos. Taip pat, galbūt šaldytuvo modelis pasižymi aštriais kampais, kurie galėtų sužeisti, jei būtumėte neatsargūs.

Kartais šaldytuvuose gali trūkti papildomos vietos, skirtos mėsai, pieno produktams ar kitam maistui. Ir jei jūs taip pat norite, kad šaldytuve būtų tokios papildomos funkcijos kaip ledukų gaminimas, turėtumėte įsitikinti, kad šalimais bus vandens tiekimo galimybė. Visą šią informaciją geriausia žinoti iki įsigyjant savo pasirinktą naujo šaldytuvo modelį – antraip galiausiai galite suprasti padarę didelę klaidą ir savo pinigus investavę netikslingai. Todėl įvertinkite visus šiuos svarbius veiksnius ir galėsite džiaugtis savo naujuoju pirkiniu.

Šaltinis: https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/saldytuv%c5%b3-remontas/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.