ortakiai

Dauguma pirkėjų atėjusių į santechnikos prekių parduotuvę užduoda klausimus apie juos dominančias medžiagas ir jų montavimo ypatumus. Pardavėjai nėra tikrieji santechnikai, neturi praktinės patirties ir gali patarti tik iš teorinės pusės. Nors informacijos apie vėdinimo sistemas ir ortakius yra daug sunku atsirinkti kuri yra teisinga. Nuvertinti ortakių teisingo įrengimo negalima, sumontavus bet kaip pasekmės būna liūdnos – nepakankama trauka, ūžia ar pernelyg greitai įsiurbia orą. Tai ne tik diskomfortas gyventi bet ir neefektyvus pačios vėdinimo sistemos darbas.

Pirmas dalykas į ką turi atkreipti dėmesį tai tikslus ortakio diametro parinkimas pagal kambario tūrį. 10cm diametro užtenka vonios kambariui ir tualetui, 12-17 cm diametro ortakiai reikalingi kambariams, svetainėms gali reikėti ir didesnio nei 20cm vamzdžio, tai priklauso nuo svetainės išplanavimo ir erdvių išdėstymo name. Vėdinimo sistemų statybų poreikiai yra skirtingi kiekvienam projektui todėl teisingiausias būdas tiksliai suskaičiuoti kokių ortakių reikės – pasinaudoti lanksčių ortakių dydžio kalkuliatoriumi. Ortakio diametras skaičiuojamas be apšiltinimo sluoksnio, matuoti nuo vieno metalinės vielos krašto iki kito.

Ventiliacinės grotelės tinka ne bet kokios, tarpai tarp juostelių turi butį ne mažiau 1.5, geriau jei yra tiesaus dizaino o ne nukreipiančios. Oras turi pūsti pro groteles be trikdžių tik tuomet jausite vėdinimo sistemos efektą – šviežiai tiekiamą orą. Įsiurbimo grotelės turi būti kuo didesnės, su plačiais tarpais ir filtrais nuo dulkių, žiedadulkių ir kitų oro teršalų. Tarpai, blogas užsandarinimas ir sujungimas yra pačios didžiausios ortakių įrengimo klaidos todėl atliekant šiuos darbus negalima skubėti ar taupyti statybinių medžiagų. Vientiso kanalo negalima siaurinti ar platinti pagal tai jei pvz. per maža anga iš kambario į pastogę, geriau sugaišti keletą valandų ir ją praplatinti nes susiaurinus kanalą bus prarastas oro pralaidumas ir ortakis nebeatliks savo darbo.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.