auto nuomaŠiomis dienomis transporto priemonių  nuoma yra ganėtinai greitas ir nesudėtingas procesas. Visgi,  praktika rodo, jog dažnai žmonės, kruopščiai neįvertinę savo lūkesčių ir galimybių, susiduria su įvairiomis problemomis ir nemaloniais netikėtumais. Taigi, ką reikia žinoti apie auto nuomą?

Auto nuoma besiverčiančių įmonių darbuotojai teigia, jog jų klientai dažniausiai išskiria du pagrindinius klausimus: kokios klasės automobilį gali išsinuomoti ir paslaugos kainą. Kokį automobilį pasirinksite didele dalimi lemia kelionės paskirtis, kiek ilgai ji truks ir keleivių skaičius. Na, kainą lemia taip pat ne vienas aspektas. Pirmiausia derėtų išsiaiškinti, kas yra įskaičiuota į bazinę kainą. Paprastai būna paskaičiuota draudimas įvykus avarijai, civilinės atsakomybės draudimas, PVM mokestis. Tuo tarpu, už papildomą mokestį galite gauti ir įvairias papildomas paslaugas. Sakykim, vaikiškos kėdutės nuoma, automobilio grąžinimas Jums patogioje vietoje, galimybė vairuoti mašiną ne tik nuomininkui, laisvų rankų įranga, bevielis internetas ir kt.

Prieš nuomodami automobilį visuomet pasidomėkite įmonės vykdoma kuro politika. Kiekviena įmonė turi savų kuro sąlygų. Daugelis jų automobilį perduoda su pilnu baku kuro. Grąžinus automobilį, nesvarbu kiek kuro bus joje likę, pinigų už visus sumokėtus degalus galite ir neatgauti. Todėl rekomenduojama pasirinkti tokį pasiūlymą, kuriame nurodoma kuro sąlygos „Pilnas/pilnas“. Tai reiškia, jog pasiimsite auto su pilnu kuro baku ir grąžinti turėsite su tokiu pačiu kiekiu degalų.

Kelyje, kad ir kaip to bandysite išvengti, gali atsitikti įvairių nemalonių įvykių bei gedimų. Todėl būtinai pasidomėkite, ar auto nuomos kompanija Jums gali suteikti pakaitinio automobilio paslaugą. Sakykim, Kaune veikiančios Transrenta.lt įmonės puslapyje galėsite užsisakyti pakaitinio automobilio paslaugą, kuri, reikalui esant, bus suteikta bet kuriuo paros metu. Tai išties svarbus dalykas, norint apsaugoti save ir kitus kelionės dalyvius nuo nemalonių rūpesčių.

Kad  ir kaip pasitikėtumėte nuomos įmonės specialistais, nebijokite patys atidžiai apžiūrėti automobilį prieš jį pasiimant. Pastebėję pažeidimus, tuojau pat praneškite apie tai kompanijos atstovui. Juk nenorite grąžindami automobilį mokėti už pažeidimus, kurių nepadarėte?

Planuodami transporto priemonės pasiėmimo ir grąžinimo laiką bei vietą, atidžiai pasidomėkite įmonės darbo valandomis. Nuomojamos mašinos paėmimas ir grąžinimas ne darbo laiku gali turėti papildomą mokestį, kuris gali būti gana nemažas. Be abejonės, sudarydami nuomos sutartį, turėsite suderinti automobilio grąžinimo vietą. Verta žinoti, jog turite galimybę užsisakyti automobilio grąžinimo ar paėmimo jums patogioje vietoje paslaugą.

Bet kokiu atveju, visuomet reikia nebijoti užduoti rūpimus klausimus ir atidžiai perskaityti visus nuomos sutarties punktus. Tuomet galėsite kelionėje jaustis ramiai bei saugiai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.