padangos

Baigiantis šiltajam sezonui ir artėjant žiemai, vairuotojai susiduria su būtinybe keisti automobilio padangas. Patys atsakingiausieji iš jų stengiasi pasirūpinti šiuo klausimu iš anksto, ne laukiant pirmųjų šalnų ir ledo atsiradimo ant kelių. Tačiau renkantis žiemines padangas, gali būti sunku nesusipainioti tapt didžiulės pasiūlos ir techninių detalių. Pradėti reikėtų nuo to, jog jokios universalios padangos negalės tinkamai pakeisti žieminių, tada rūpinantis savo saugumu, reikėtų rinktis sezonines padangas. Renkantis tinkamiausio varianto, reikia įvertinti daugelį faktorių, tokių kaip savo vairavimo būdą, kelių būklę, vyraujančius orus ir kt.

Vienas pirmųjų klausimų kylančių vairuotojams yra susijęs su dygliuotomis padangomis. Į šį klausimą padėti atsakyti gali vyraujantys šalyje orai. Padangos su dygliais yra efektyviausios važiuojant apsnigusiais ir apledėjusiais keliais, tačiau ant šlapio ar sauso kelio, jos nebetenka savo privalumų. Be to tokios apdangos yra gerokai triukšmingesnės. Lietuvos klimatui su dažnai besikeičiančias ir nenuspėjamais orais, labiau tiks nedygliuotos žieminės padangos. Šios, priklausomai nuo gumos tipo yra skirstomos į europietiškas ir skandinaviškas. Pirmos yra kietesnės ir labiau tinka šlapesnėms sąlygoms, tuo tarpu antras tipas yra tinkamesnis važinėti po apsnigusius kelius.

Antras dalykas į kuri verta atkreipti dėmesį yra protektoriaus raštas. Jis yra svarbus norint užtikrinti stabilumą važiuojant skirtingomis oro sąlygomis. Čia taip pat daug kas priklauso nuo to, kokia kelio danga dažniausiai tenka važinėti. Jei kelias padengtas apledijusiu sniegu, tai reikalingas raštas su kuo didesniu skaičiumi nedidelių detalių, atskirtų gan plačiu protektoriumi. Drėgnoms sąlygoms, reikia kad ant padangų būtų grioveliai, leidžiantys pašalinti vandenį iš po jų. Norint sužinoti daugiau apie žiemines padangas ir jų pasirinkimą, o gal ir išsirinkti naują komplektą – paspauskite ant nuorodos: https://www.naujos-padangos.lt/padangos/ziemines-padangos/.

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.