relaksas

Depresija sergantis žmogus gali jaustis vienas visame pasaulyje. Jūsų palaikymas gali padėti:

  • Išklausykite, kai žmogus nori kalbėti. Jei padėsite jam išsikalbėti, jis gali pasijusti geriau ar noriau tęs gydymą.
  • Venkite, patarinėjimo. Tačiau švelniai pasakykite, kad ne viskas yra blogai, parodykite viltį. Nesakykite jam, kad jis tingus ar kad atsipeikėtų.
  • Palaikykite kuo normalesnius santykius, bet neapsimetinėkite, kad depresijos nėra ar kad tai yra nerimta problema.
  • Pasiūlikite sergančiajam nuveikti ką nors su jumis- eiti pasivaikščioti, skatinti jį mėgstamos veiklos. Jei jis atsisako viskas gerai. Bet ateityje nepamirškite vėl to pasiūlyti. Tik per daug nespauskite, nes dėl spaudimo sergantysis gali pasijusti dar blogiau.
  • Paklauskite, kaip galėtumete padėti kasdieniniame gyvenime. Galėtumete nudirbti namų ruošos darbą, padėti apsipirkti ar atlikti kokius kitokius darbus.
  • Nebūkite įžeidūs. Jei jūs este sergančiojo jam artimas žmogus į jus nekreipia dėmesio, atrodo piktas ar nerūpestingas.

Padėkite sergančiam tiek, kiek galite, tačiau reikia skirti laiko ir sau. Pailsėkkite, susitikite su kitais žmonėmis, nuveikite tai, kas jums teikia malonumo. Jei jūsų svarbiam žmogui buvo diagnozuota depresija, galite jaustis bejegis. Šie brangaus žmogaus elgesio pasikeitimai gali būti tokie stiprūs, kad gali atrodyti jog to žmogaus daugiau nebepažįstate. Gydymas gali būti medikamentinis, konsultacinis, savarankiškas arba jų derinys ir priklauso nuo to, kokia gili yra depresija.

Depresijos įveikimas meditacijos būdu

Depresija su išreikštu nerimu gydyti efektyviausia yra meditacija, reiki, kai žmogus stebi save, pradeda suvokti savo mintis. Jei žmogus serga depresija ir jam nieko nesinori, jogos specialistai pataria skirti laiko sau, atsipalaiduoti, giliai kvėpuoti meditacija du kartus per dieną po dvidešimt minučių padeda išsivaduoti iš depresijos ir nerimo simptomų. Savotiška meditacija yra akvariumas, rankdarbiai, augalų auginimas. Atsipalaiduodami ir užsiimdami, mes ne tik atsijungiame nuo stresinės aplinkos, neturėdami laiko galvoti apie save ir savo problemas, bet pamažu leidžiam organizmui gyti pačiam. Taip pat susikuriame ir jaukią aplinką savo namuose.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.