Nepriklausomai nuo įmonės rezultatų, visuomet yra galimybių tobulėti ir daryti kažką geriau. Tam kad verslui sektųsi dar geriau yra būtina stebėti ir sekti rezultatus ir bet kokius jų pokyčius per tam tikrą laikotarpį. Kaip gi geriausiai tai daryti? Štai keli paprasti, bet būtini veiksmai, kurie padės stebėti veiklos rezultatus ir paklos pamatus jų gerinimui.

  1. Nusistatykite aiškius tikslus. Svarbu žinoti kokius tikslus yra bandoma pasiekti ir koks rezultatas būtų vertinamas kaip sėkmingas. Kurias verslo sritis norite pagerinti? Aiškūs ir svarbiausia – realistiški tikslai yra pirmas žingsnis link bet kokių verslo pokyčių.
  2. Nusistatykite kokios informacijos stebėjimas yra būtinas. Nusistatant tikslus, yra būtina atkreipti dėmesį į dalykus, kuriuos galima būtų kontroliuoti ir keisti. Jei pavyzdžiui esate nusimatę padidinti pelną, tai nepakaks vien to panorėti. Šis rezultatas gali būti pasiektas dviem būdais: padidinus pardavimus arba sumažinus išlaidas. Pelno analizė parodys kurie aspektai turi įtakos pagrindiniams rodikliams, bei kuriuos galima būtų kontroliuoti. Suprantama, kad pačių pardavimų tiesiogiai paveikti negalėsite, tačiau įmanoma valdyti pardavimų skyriaus darbuotojų skaičių ir jų atliekamų skambučių ar susitikimų skaičių. Žvelgiant į tikslų, kurių siekiate pagrindines priežastis, galima tiksliai nustatyti kokių rodiklių sekimas yra būtinas.
  3. Raskite būdus, kaip matuoti rodiklius. Tam gali prireikti specializuotų sistemų, leidžiančių fiksuoti ir analizuoti duomenis. Pardavimų didinimo pavyzdyje tinkamas sprendimas gali būti CRM sistemos naudojimas.
  4. Išsigryninkite ir gerinkite savo silpnybes. Surinkus ir išanalizavus duomenis svarbu rasti silpnybes, ir tobulintinus verslo aspektus, kurių gerinimas galėtų turėti didžiausią įtaką nustatytų tikslų pasiekimui ir padėtų įmonėms gerinti visus aktualius rodiklius. Verta taip pat susidaryti ir veiksmų planą, leidžiančio rezultatų siekti ilgalaikėje perspektyvoje.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.