Jei kada nors dirbote biure, dalyvavote įmonės susirinkime ar profesiniame pokalbyje, neabejotinai suprantate, koks iššūkis yra rengtis dalykiniais drabužiais. Šiandien dalykinė apranga yra kaip niekada paini, o rasti tobulą profesionalumo ir stiliaus pusiausvyrą gali būti sudėtinga. Laimei, galima pasitelkti daugybę naudingų patarimų, kurie padės lengviau pasirinkti tinkamą dalykinę aprangą.

Kas yra dalykinė (arba verslo) apranga?

Dalyke arba verslo apranga – tai oficialus aprangos kodas daugelyje įmonių. Ji reiškia profesionalų aprangos stilių, kuris atrodo elegantiškas ir rafinuotas. Nors vyrams paprastai reikalingas kostiumas, moterys dažnai gali įvairiai interpretuoti dalykinę aprangą. Idealiai tinka kelnės su kantu ir sijonai, tačiau gali tikti ir puošnūs sijonai bei dalykinės suknelės.

Dalykinė apranga biurui

Apsirengus biurui svarbu jaustis patogiai, nes pasirinktus drabužius dėvėsite visą dieną. Būtent todėl kelnės dažnai būna geras pasirinkimas, nes su jomis paprastai lengviau judėti ir atsisėsti nei pasirinktus prigludusią suknelę ar sijoną. Jei jau kurį laiką dirbate savo darbovietėje, greičiausiai spėjote pastebėti, kas geriausiai tinka jūsų biurui, todėl kartu į savo garderobą galite pabandyti įtraukti ir daugiau asmeniškumo.

Dalykinė apranga darbo pokalbiams

Verslo apranga yra puikus pasirinkimas profesionaliems darbo pokalbiams. Ji suteikia nugludintą ir elegantišką išvaizdą, todėl sukuria puikų įspūdį. Kad atrodytumėte puikiai, pasirūpinkite konservatyvia ir prigludusia apranga. Ypač puikus pasirinkimas – plono kirpimo tamsiai mėlynos spalvos kostiumas su baltais marškiniais ir aukštakulniais. Nepamirškite ir aksesuarų. Pasirinkite minimalų papuošalų kiekį ir rinkitės struktūrišką juodą rankinę. Taip pat galite pabandyti pritaikyti savo įvaizdį prie darbo vietos ir biuro, į kurį kandidatuojate.

Vasaros dalykinė apranga

Per vasaros karščius susikurti tobulą dalykinę aprangą gali būti sudėtinga. Laimei, tai padaryti yra sudėtinga, bet ne neįmanoma. Lengvos kelnės, suknelės ir sijonai yra raktas į rafinuotą biurui tinkantį įvaizdį visą vasaros sezoną. Nors prie darbo stalo dėvėti švarkelio nebūtina, turėtumėte jį turėti po ranka, jei tektų keliauti į verslo susitikimą. Kalbant apie avalynę, gali kilti pagunda avėti atvirus batus, tačiau paprastai geriausia rinktis uždaro tipo batus, nes jie labiau tinka biurui.

Žiemos dalykinė apranga

Žiemos metu ruošiantis į biurą galite labai nesudėtingai pakeisti įprastą biurui skirtą garderobą, įveikiant žiemos šalčius. Iškeitusios marškinius su apykakle į megztinį su golfu, sušilsite ir kartu atrodysite stilingai. Kiti būdai, kaip išlikti šiltai ir kartu atrodyti rafinuotai – tai rinktis sunkesnius audinius ir investuoti į elegantišką paltą.

Dalykiniai drabužiai moterims

  • Moteriškos dalykinės kelnės. Tokios kelnės gali būti įvairių rūšių, įskaitant tiesias ir „cigaretės“ tipo kelnes. Pasirinkite tokį kelnių kirpimą, kuris geriausiai tinka jūsų figūros tipui. Tačiau atkreipkite dėmesį į kelnių ilgį. Jei kelnės apačioje susiraukšlėja, būtinai nuneškite jas pas siuvėją. Kalbant apie spalvas, idealiai tinka neutralūs atspalviai, pavyzdžiui, juoda, tamsiai mėlyna ir pilka.
  • Verslo kostiumai moterims. Verslo kostiumas su kelnėmis ar sijonu yra puikus pasirinkimas moterims, dirbančioms oficialioje aplinkoje. Renkantis kostiumą geriausia rinktis paprastą, neutralios spalvos, vienspalvį audinį ir mažai arba visai be jokių puošmenų ar dekoratyvinių detalių. Tuomet tereikia pridėti dalykinius marškinius ir sportinius batelius, ir iš karto atrodysite elegantiškai bei stilingai.
  • Dalykiniai marškiniai. Darbe nesuklysite pasirinkusios užsegamus marškinius. Jie ne tik atrodo elegantiškai ir profesionaliai, bet yra ir įvairių medžiagų bei spalvų, todėl tinka visoms verslo progoms. Renkantis marškinius, investuokite į juodus ir baltus, kurie tiks kaip garderobo pagrindas. O norėdamos kažko kito, rinkitės švelnių tonų ar gilių atspalvių modelius.
  • Moteriški dalykiniai sijonai. Dėvint dalykinį sijoną labai svarbus jo ilgis. Geriausia, kad sijonas baigtųsi ties keliais arba žemiau jų. Be to, įsitikinkite, kad bet kokios iškirptės nėra per aukštos ir kad sijonas nėra per daug aptemptas, kad galėtumėte patogiai sėdėti ir vaikščioti. Ypač puikus pasirinkimas yra pieštuko formos sijonai, tačiau puikiai tinka ir A formos sijonai.
  • Dalykinės suknelės. Tokios suknelės turėtų būti gerai prigludusios, bet ne pernelyg aptemptos. Jos taip pat turėtų būti tinkamo ilgio, baigiantis ties keliais arba žemiau, ir ne per daug apnuoginančios. Nors suknelės trumpomis ir ilgomis rankovėmis labiau tinka dalykinei aplinkai, suknelės be rankovių taip pat gali būti tinkamos, jei po jomis dėvimi marškiniai, megztinis arba švarkas.

Plačiau: https://sidonas.lt/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.