Kompiuteriai yra sudėti ne tik iš techninės, bet ir programinės įrangos, kuri yra sudaryta iš daugybės kodo eilučių. Todėl nereikia stebėtis tuo, jog kompiuteriai taip dažnai genda. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, kokie gali būti gedimai ir kada reikalingas kompiuterių remontas specializuotoje taisykloje.

Kompiuteris išsijungia ir nebeįsijungia

Tokia situacija gali ne juokais išgąsdinti kompiuterio savininką. Priežastis gali būti tiek įkroviklis, tiek virusai, tiek kt. Todėl tokiu atveju kompiuterių specialistas yra būtinas.

Lėtas kompiuterio veikimas

Turite kompiuterį dvejus metus? O gal net ilgiau? Tuomet nereikia stebėtis, jog jūsų kompiuteris veikia nebe taip, kaip anksčiau. Visgi tam yra sprendimas. Jūsų kompiuteris yra perkrautas programomis, kai kurios jų matomai naudoja per daug resursų. Kompiuterių specialistas gali jums padėti išspręsti šią bėdą. Vienas iš būdų – tinkamai surikiuoti programų sąrašą. Programos, kurios naudoja daugiausia išteklių, turėtų būti viršuje. Na, o jeigu tai daug naudos neatnešė, tuomet yra kitas sprendimas. Reikės įdiegti naują užkardą, taip pat galima atnaujinti antivirusines programas. Tai gali padėti paspartinti kompiuterio veikimą.

Iš kompiuterio sklinda keisti garsai

Jeigu pastebėjote, jog pastaruoju metu kompiuteris pradėjo skleisti keistus garsus, neturėtumėte sunerimti – tai lengvai sutvarkoma. Gali būti dvi priežastys, kodėl sklinda garsas. Iš pradžių reikia tai išsiaiškinti, o tuomet pradėti remonto darbus. Tai gali būti ventiliatorius, kuris aušina kompiuterio procesorių. Tokiu atveju lengviausias sprendimas yra jį pakeisti. Jeigu keistas garsas sklinda tik kartais ir anksčiau jo neteko išgirsti, tuomet gali būti, kad standusis diskas greitu metu nustos veikti. Įtarus, kad standusis diskas gali būti keisto garso problema, turėtumėte skubėti pas specialistą, kad šis galėtų rasti tinkamiausią sprendimą.

Nejuda ekranas

Kiek kartų teko susidurti su problema, jog kompiuterio ekranas tiesiog sustingo ir nebejuda? Jeigu turite senesnį kompiuterį, turbūt ne kartą. Tokiu atveju kompiuterių specialisto jums neprireiks, užteks tik perjungti kompiuterį.

Kompiuteris pats persikrauna

Kompiuteris išsijungia ir vėl įsijungia vidury darbo? Tai labai negeras ženklas. Deja, bet priežasčių gali būti nemažai. Skubiai vežkite specialistui kompiuterį, jog jis išsiaiškintų, dėl ko kyla ši problema. Tai gali vykti po “Windows” atnaujinimų, gali būti techninis ar sistemos gedimas, taip pat ir tam tikrų programų veikla gali būti priežastimi. Atiduokite darbą specialistui, kuris ne tik diagnozuos, bet ir išspręs problemą.

Mėlynas ekranas

Jeigu kompiuterio ekranas mėlynas ir jis visiškai nereaguoja, greičiausiai atsirado kritinė veikla, kurios kompiuteris negali automatiškai pataisyti. Tokiu atveju kreipkitės į meistrą.

Tai tik dalis bėdų, kada reikalinga apžiūra ar net kompiuterių remontas. Būkite atidūs ir vos tik pastebėję problemą, iš karto ieškokite sprendimo. Netaisomas gedimas ne tik sukels daugiau gedimų, bet ir išlaidų. Kuo ilgiau delsite, tuo brangiau gali reikėti mokėti už kompiuterio remontą.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.