Ar kada nors yra jums tekę girdėti apie kreditus? Kreditai yra naudojami finansiniame pasaulyje ir turi ne vieną reikšmę. Kredito apibrėžimas dažniausiai vartojamas, kai skolininkas ima paskolą iš skolintojo, kuris suteikia tam tikram laikotarpiui paskolą, kurią turi grąžinti per numatytą terminą ir sumokėti palūkanas. Kiekvienas skolininkas privalo sutikti, kad grąžins reikiamą pinigų sumą per sutartą laikotarpį. Kredito skaičiuoklė esanti internete gali padėti jums apskaičiuoti imamos paskolos palūkanų normas.

Kreditas gali reikšti ir tai, kad yra parodomas skolininko kreditingumas. Kiekvienas skolintojas suteikdamas paskolą įsitikina, kad skolininkas grąžins reikiamą pinigų sumą per tą laiką,  per kurį jie sutarė. 

Kokie yra kreditų tipai

Dažniausiai imami kreditai yra trijų skirtingų tipų:

  • Prekybos kreditas – leidžia skolininkams pirkti norimas prekes iš pardavėjo, kuriam privalės sumokėti tą dieną, kurią jie sutarė.
  • Vartojimo kreditas – tai kreditas, kuomet skolininkas perka norimas prekes arba tam tikras paslaugas, bet už jas moka ne iš kart. Laikui einant, skolininkai privalo sumokėti paimtą sumą su palūkanomis. Tokio tipo kreditus gali suteikti bankas, kredito unija arba mažmenininkai. 
  • Bankinis kreditas – tai kredito suma, kurią gali gauti asmenys tiesiogiai iš pasirinktos finansinės įstaigos. Finansinių įstaigų teikiama kredito suma priklauso nuo tuo metu turimų lėšų ir skolininko galimybės grąžinti paimtą paskolą. Žmonės dažniausiai bankuose ima kreditus, kad galėtų įsigyti nekilnojamą turtą arba norimą transporto priemonę. Tokio tipo kreditus reikia mokėti kas mėnesį.

Kredito veikimo principas

Kreditai yra naudojami jau nuo senų laikų, o pirmą kartą šis žodis buvo paminėtas 1520 metais. Senovėje kreditoriai suteikdavo skolininkams kreditą, pagal savo asmeninę nuomonę ir to asmens turimą reputaciją. Tuometinę kredito sistema nebuvo pažangi kaip šiais laikais, kadangi reputacija kartais galėdavo būti neteisinga. Dėl šių priežasčių, skolininkai pradėjo manipuliuoti ir neatidavinėti paskolų. Šių laikų kredito vertinimas yra visiškai kitoks. Nebereikia šiais laikais remtis savo turima nuomone, nes galima pažiūrėti į asmens kredito istoriją, kurią imdavo iš kredito biurų. Kredito ataskaita parodo kiekvieno skolininko istoriją, per skirtingus metus.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.