kuro katilai

Apie kieto kuro katilus yra prirašyta daug straipsnių ir sukurta video apžvalgų. Vieni kalba tai kas patogu gamintojams, kiti reklamuoja siūlydami katilo pastatymo paslaugas. Šiandien nusprendėme  trumpai ir aiškiai išdėstyti kieto kuro katilų privalumus.

 

Pigi šiluma

 

Šildymas malkomis, medienos atraižomis ir anglimis vis dar yra vienas pigiausių šildymo būdų. Norint maksimaliai efektyviai naudoti malkas, reikia pasirinkti aukšto naudingumo koeficiento katilą. Ne visi žmonės savo namuose turi galimybę saugoti malkas sausai. Dvigubo degimo katilams reikalingas sausas kuras, tad jei šios sąlygos negalite įvykdyti, jums užteks ir paprasto špižinio katilo, nes ir kurendami pigiame katile, vistiek sutaupysite.

 

Tinka įvairus kuras

 

Kieto kuro katiluose galima deginti įvairių rūšių kurą. Ilgiausiai dega stambios faktūros anglys, kaitrumu pasižymi beržinės ir uosio malkos. Kur kas mažiau vargo kūrenant pjuvenų briketus, na o norintiems dar labiau sutaupyti tačiau nesibodėti valyti pelenus – tinka durpių bei šiaudų briketai. Su briketais patogu šildytis nes juos galima švariai sandėliuoti, nusipirkti pagal poreikį nuvažiavus į prekybos centrą. Kieto kuro katilams nesvarbu kokios drėgmės kuras, jei jums tinka paduodamo iš katilo vandens temperatūra 50 laipsnių, vienintelis nepatogumas – dažnai nuo dūmų užsikemšantis kaminas.

 

Valdymo automatika

 

Kaip ir kitų kuro rūšių katilus, malkinį pečių galima sujungti su temperatūros davikliais ir kitais reguliavimo prietaisais. Tokiu būdu galima reguliuoti temperatūrą kambariuose. Svarbiausia nepasirinkti per mažo galingumo katilo, nes šalčiausiomis žiemos dienomis teks kūrenti visu pajėgumu ir šilumos nebus pakankamai. Į didesnio galingumo katilą galima sukrauti daugiau kuro ir jo įkrova degs 6-8 valandas. Tinkamai reguliuojant degimo procesą, katilą užteks užkurti tik 2 kartus per dieną.

 

Ilgaamžis daiktas

 

Jei kūrensite ne pačiomis kaitriausiomis malkomis, net ir plieninis katilas su 4-5 mm storio sienelėmis gali tarnauti net 20 metų. Labai svarbu, kad jo neperkaitintumėte, lauku valytumėte ir neleistumėte kauptis kondensatui. Kur kas svarbiau šildymo sistemoje sumontuoti gerus cirkuliacinius surblius, vožtuvus, sklendes ir patikimai sujungti nes jie sugenda dažniau. Kieto kuro katilai yra gaminami įvairaus aukščio ir gylio, galima pritakyti skirtingo dydžio katilinėms. Planojantiems įsigyti kieto kuro katilą, siūlome apžiūrėti naujausius modelius: https://namams24.lt/41-kieto-kuro-katilai

 

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.