Ilgai svajojote apie nuosavą būstą ir kaip tik šiuo metu galvojate, nuo ko turėtų prasidėti statybos darbai? Namo statybą reikia atsakingai planuoti, pasirinkti tinkamas medžiagas ir patikimus rangovus. Tiesa, Lietuvoje vis dar yra nemažai atvejų, kai žmonės patys ryžtasi imtis sudėtingų statybos darbų.

 

Namo statybos etapai

  • Projektavimas. Tai etapas, nuo kurio turi prasidėti visi statybos darbai, nesvarbu, ar statote paprastą gyvenamąjį namą, ar sudėtingą pastatą. Projekte turi atsispindėti pastato planas, išmatavimai, numatytos erdvės, langai, durys ir kt.
  • Namo statyba. Turint projektą galima pradėti statybos darbus, kurie prasideda nuo pamatų išliejimo. Šiandien galima rinktis įvairias pamatų liejimo technikas, todėl apie tai naudinga pasidomėti iš anksto ir išsirinkti, kokie pamatai geriausiai tiks Jūsų statomam pastatui.
  • Stogo dengimas. Pastačius pastato sienas, labai svarbus etapas – stogo dengimas. Rinkitės tik kokybiškas stogo dengimo medžiagas ir profesionalius darbuotojus, kurie išmano savo darbą. Kokybiškas stogas yra labai svarbi kiekvieno pastato dalis.
  • Inžinerinių tinklų išvedžiojimas. Kai kurie statytojai gali iš anskto pasirūpinti elektros laidų išvedžiojimu, įrengti grindų šildymą ir kitas sistemas.
  • Apdailos darbai. Klientui pageidaujant, statybos darbus atliekanti įmonė gali pasirūpinti ir apdailos darbais. Gali būti atlikta dalinė apdaila viduje bei namo fasado apdailos darbai.

 

Kuo pasirūpins rangovas?

Patikimas rangovas pasirūpins ne tik darbų atlikimu. Suradę rangovą pasitarkite, kokios bus jo atsakomybės ir pasirašykite visą tai apibrėžiančią sutartį. Tuomet neliks neaiškumu, kas ir už ką atsakingas. Rangovo atsakomybėje gali būti ne tik statybos darbai, bet ir medžiagų parengimas. Tai padeda sutaupyti užsakovui laiko. Jums nereikės ieškoti medžiagų, gaišti laiko parduotuvėse ko nors nerandant. Viskuo, kas reikalinga darbams, taip pat ir profesionalia įranga, pasirūpins darbus atliekantis rangovas.

 

Ar imtis pačiam?

Jeigu iš tiesų puikiai išmanote statybos darbus ir turite geros patirties, dalį darbų statant namą galite atlikti patys. Tai, žinoma, leis sutaupyti išlaidų statyboms. Tačiau labai svarbu atlikti viską profesionaliai ir sutvarkyti visus reikalingus dokumentus. Tiesa, reikia žinoti, kad įprastai atliekant darbus patiems, statybų laikas išsitęsia. Tad jeigu norite, kad darbai būtų atlikti greičiau ir profesionaliai, geriau ieškokite patikimo rangovo. Be to, oficialiai nusamdytas rangovas ne tik atliks darbus, bet ir suteiks darbų kokybės garantiją. Dažniausiai tai yra ne mažiau nei dešimties, o gal net daugiau metų laikotarpis.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.