muitines tarpininkaiKiekviena įmonė ar verslininkas, ieškodami patikimų partnerių tolimesniam bendradarbiavimui ir verslo plėtojimui, susiduria su klausimu: kaip surasti patikimus partnerius, tinkančius partnerystei? Ne išimtis ir muitinės tarpininkai. Jų paslaugų kokybė dažnai didele dalimi apsprendžia sėkmingą importo ar eksporto  verslą. Tad ką reikia žinoti, jeigu jums reikia muitinės tarpininko paslaugų?

Sąvoka muitinės tarpininkai , naudojama šnekamojoje ir formalioje  kalboje, suprantama šiek tiek skirtingai. Kalbant neoficialiai, ši sąvoka nurodo asmenį, kuris teikia tarpininkavimo paslaugas, kai atliekami  muitinės formalumai.  Tuo tarpu, šnekant formaliai, tai dažnai būna ne vienas asmuo, o įmonė, teikianti tokias paslaugas. Iš pradžių tai gali atrodyti visiškai nereikšmingas skirtumas. Tikrai taip, jeigu visas muitinės formalumų procesas vyksta sklandžiai. Tačiau, įvykus nesklandumams, šios detalės tampa gana svarbios.

Kad įmonė galėtų užsiimti įmonės tarpininkų veikla, ji privalo gauti Muitinės departamento leidimą. Asmuo, siekiantis tapti muitinės tarpininko atstovu, turi išlaikyti egzaminą ir gauti pažymą, kuri nurodo, kuriai įmonei jis atstovauja. Priklausomai nuo asmens galimybių, jis gali atstovauti net kelioms įmonėms vienu metu.

Verslininkams, ieškantiems pirmą kartą muitinės tarpininko paslaugų, visuomet iškyla klausimas: kokias funkcijas jis gali atlikti? Kvalifikuotas ir savo darbą, pareigas bei atsakomybę tinkamai išmanantis muitinės tarpininko atstovas  gali suteikti tokias paslaugas:

  • Padeda klientams užpildyti importo, eksporto ir tranzito procedūroms būtinus bendruosius administracinius dokumentus. Šie dokumentai dažnai pateikiami didžiųjų raidžių santrumpa BAD;
  • Pildo ir įformina įvairius tarptautinius krovinių gabenimo dokumentus, kurie reikalingi įvairiems pervežimams;
  • Klientui pageidaujant, atstovauja jį muitinėse, atlieka įvairias muitinės procedūras, teikia prašymus, ima prekių mėginius, ruošia prekių kilmės sertifikatus. Dažniausiai tam prireikia Muitinės tarpininko paslaugų sutarties;
  • Kai klientas išdėsto visus savo poreikius, pataria, kurias muitinės procedūras derėtų pasirinkti;
  • Suteikia visas garantijas importo ir tranzito procedūroms;
  • Teikia konsultacijas muitinės procedūrų ir sankcionuotų veiksmų klausimais;
  • Trečiosioms šalims teikia muitinės sandėlio apskaitos tvarkymo paslaugas.

Muitinės tarpininkai – tai tokia veikla, kurioje vis pasitaiko netikrų specialistų. Kaip juos atpažinti? Būtinai reikalaukite pažymėjimo, kurį privalo turėti bet kuris muitinės tarpininkas ar jų atstovas. Taip pat, pasidomėkite ar jis įtrauktas į muitinės tarpininkų atstovų sąrašus. Kiekvienas muitininko tarpininko atstovas turi savo asmeninį elektroninį parašą, dar vadinamą EORI kodą. Vos tik nusiųsite deklaraciją į muitinės sistemą, šis kodas tuoj pat bus atpažįstamas visoje Europos Sąjungoje.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.