Grandininiai pjūklai dažniausiai naudojami medžiams ir medienai pjauti. Jie gali būti varomi elektros arba benzininiais varikliais. Pjūklai su benzino varikliu yra mobilesni, juos galima naudoti miško medžių genėjimui. Svarbiausios grandininių pjūklų dalys – tai grandinė ir juosta. Variklis suka grandinę aplink juostą, turinčią aštrius dantukus, ją reikėtų sutepti alyvą, taip pat grandinę reikia reguliariai galąsti.

Juostų ir grandinių priežiūra

Dažnai grandininio pjūklo problemos atsiranda dėl juostų ir grandinių. Jei grandinė per daug įtempta juosta greitai sudils. Per laisvai įtempta grandinė gali nukristi, sugadinti patį pjūklą. Tinkamai įtempta grandinė turėtų priglusti prie juostos apačios, o patraukus pirštais – lengvai atsitraukti nuo juostos.

Juostos dilimas, kaip jau minėta, atsiranda dėl netinkamo grandinės įtempimo. Be to, jos dyla nevienodai, kadangi dažniausiai naudojama apatinė dalis, todėl keičiant grandinę galima juostą apsukti kita puse, kad abi dalys diltų tolygiai. Juostos tinkamai priežiūrai palaikyti, reikėtų valyti griovelius ir tepimo tašką.

Šias pagrindines grandininių pjūklo dalis reikėtų keisti reguliariai. Juosta keičiama, kai jos griovelis yra nepakankamai gilus ir jau neišlaiko grandinės, taip pat kai grandinė nėra tiesi įstatyta į griovelį. Tai reiškia, kad juosta šiek tiek išlinkusi.

Grandinę svarbiausia tinkamai galąsti, kad ji veiktų ilgai ir sklandžiai. Tačiau, pamačius tam tikrus požymius, ją reikėtų keisti:

–          Kai varantieji nareliai yra nelygūs ir netelpa ant grandinės.

–          Jeigu sulūžęs, deformuotas dantis, deformuotas narelis.

Gerai veikiantis pjūklas lemia ne tik pjovimo kokybę, leidžia maksimaliai greitai atlikti darbus, bet ir užtikrina kartu dirbančių žmonių saugumą. Todėl po sezoninių rudens ar pavasario darbų turėtų būti patikrintos visos grandininių pjūklų dalys. Reikėtų išvalyti žvakę, patikrinti tarpą tarp elektrodų, išvalyti karbiuratorių ir jo detales, išvalyti oro filtrą, patikrinti degalų žarnelę, išvalyti kuro bakelį, išpilti alyvą ir išvalyti alyvos bakelį, patikrinti visus laidus ir jungtis, juostas, grandinės. Jeigu reikia įsigyti kai kurias grandininio pjūklo dalis, pirkite tik kokybiškas, iš patikimų parduotuvių ar el. parduotuvių.

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.